AcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

New beginning

In jos 
AutorMesaj
Mark Ian Campbell

Data de inscriere : 18/07/2011

MesajSubiect: New beginning   Lun Iul 18, 2011 3:49 am

Abia ajunsese acolo. Nu stia ce sa creada despre Universitatea asta, dar tot scopul vizitei era sa invete cum sa isi controleze puterile alea idioate de care nu stia o boaba.
    Ofta si dupa ce isi lasa bagajele in propriul lui dormitor si mai tarziu iesi pe afara, la aer curat, incercand sa-si ordoneze pe cat posibil, mintea incalcita. Picioarele il dusara intr-un loc frumos, plin de flori. Ii placea.
    Se aseza pe o bancuta din apropiere si lasa vantul sa se joace in parul lui si soarele sa-i mangaie chipul. Era de parca vremea se mentinea frumoasa acolo. Poate nu avea sa fie atat de rau, in fond.

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Sophie M. Delaney

feminin Sagetator Sarpe
Varsta : 28
Data nasterii : 23/11/1989
Data de inscriere : 11/07/2011

MesajSubiect: Re: New beginning   Lun Iul 18, 2011 4:02 am

Soph plecase de la Dylan dis-de-dimineata, lasandu-i un biletel si cateva clatite cu dulceata. Apoi a luat un taxi si s-a intors la Universitate.
    A trecut prin camera ei, si-a plimbat cainele, l-a hranit, apoi s-a schimbat pentru o noua zi. Doar nu avea de gand sa mearga in hainele de ieri prin Academie. Asa a si-a luat pe ea o pereche de jeansi slim, botinele cu toc si un top galben.
    Trecu prin dreptul unui tanar care parea ca se pierduse pe acolo. Si totusi avea ceva cunoscut, dar nu stia ce.

Sus In jos
Mark Ian Campbell

MesajSubiect: Re: New beginning   Lun Iul 18, 2011 4:07 am

Incepu sa studieze imprejurimile, incercand sa memoreze cat de cat imprejurimile, desi totul parea cam incalcit. Sau asa i se parea lui, anyway.
    Ofta si isi cobori privirea, clatinand din cap, dezamagit intr-un fel de alegerea ce o facuse.
    Apoi o tipa trecu prin dreptul sau si isi ridica privirea, ca sa i-o prinda pe a ei. Era dragutica si avea ceva familiar carea parea sa il atraga.
    Desi el nu facea asa ceva pentru ca nu era genul lui, dadu din cap, in semn de salut, neluand in seama faptul ca era o straina.

Sus In jos
Sophie M. Delaney

feminin Sagetator Sarpe

MesajSubiect: Re: New beginning   Lun Iul 18, 2011 4:11 am

Il tot privea... Era absurd parca avea trasaturile mamei ei. Ciudat! Foarte ciudat... Apoi baiatul clatina din cap in semn de salut, la fel facu si ea. Vrand nevrand se apropie de el. Ok, nu era stilul ei mai ales ca acum ii cam statea mintea doar la Dylan dar trebuia sa ii vorbeasca.
    In lumina soarelui medalionul cu monograma familiei ei stralucea la gat.
    - Arati de parca te-ai fi pierdut! I'm Sophie Delaney! intinse mana spre el.
Sus In jos
Mark Ian Campbell

MesajSubiect: Re: New beginning   Lun Iul 18, 2011 4:17 am

Vazu ca tipa se apropia si isi drese glasul, usor stanjenit si se ridica in picioarele cand ajunse in apropierea lui.
    Ii zambi prieteneste si ii prinse mana intr-o stransoare ferma
    -Mark Campbell. Sau Ian. Cum preferi, rase.
    Privirea ii cazu pe medalionul pe care il avea Soph la gat si ramase idiot, privindu-l aproape cu gura deschisa.
    Isi reprima intentia de a intinde mana si de a se asigura ca semana cu cel pe care il avea el in bagaj. Niciodata nu il purtase, dar nu era zi in care sa nu-l priveasca si sa se intrebe de ce asta era singurul lucru pe care i-l lasasera parintii sai.
    Isi retrase privirea de la el si si-o atinti asupra ei.
    -Sunt nou, recunoscu, infrant

Sus In jos
Sophie M. Delaney

feminin Sagetator Sarpe

MesajSubiect: Re: New beginning   Lun Iul 18, 2011 4:20 am

Ii zambi si ea prieteneste.
    - Ian... zise ganditoare, era ceva cunoscut cu numele asta... Poate pentru ca era numele tatalui ei?!
    II observa privirea si-si atinse medalionul. Ce tot aveau cu el?! Intelesese ca este cu monograma familiei, ca si Dylan are unl asemanator dar cu insemnele familiei lui.
    - Observ. Vrei sa... uhm te ajut?! Sa iti arat imprejurimile?

Sus In jos
Mark Ian Campbell

MesajSubiect: Re: New beginning   Lun Iul 18, 2011 4:24 am

Se simti vinovat cand o vazu ca isi atingea medalionul. Cel mai probabil ii surprinsese privirea aia insistenta pe care i-o aruncase. Nu ar fi trebuit, era pur si simplu o coincidenta, desigur.
    Ridica usor din sprancene, uimit de cat de amabila parea.
    Dadu din cap afirmativ.
    -Daca nu te-ar deranja, ii raspunse, zambind.
    Se scarpina in ceafa si nu se abtinu sa nu ii spuna, aratand spre medalion:
    -Stii, am si eu unul la fel. Adica. La fel la fel.
    Rase.
    -Ce coincidenta, right?

Sus In jos
Sophie M. Delaney

feminin Sagetator Sarpe

MesajSubiect: Re: New beginning   Lun Iul 18, 2011 4:27 am

Zilele astea nimic nu i se mai parea ciudat. Si-a rasucit medalionul in fata pentru a-i desface inchizatoarea, apoi l-a tinut in mana.
    - Ce concidenta... repeta dupa el.De ce nu mi-l arati... Ian. Te rog.
    Rase si ea.

Sus In jos
Mark Ian Campbell

MesajSubiect: Re: New beginning   Lun Iul 18, 2011 4:31 am

Ii zambi si chiar se simti usurat ca nu reactionase urat. Ba chiar continua sa se poarte amabil.
    Ridica din umeri, incercand sa para indiferent.
    -Cum vrei tu , aproba.
    Intinse mana cu palma in sus, clipi de doua ori si imediat avea medalionul in mainile sale. Ii stia fiecare trasatura. Doar il privise de atatea ori, ca un prost.
    Asa ca, il stranse pentru o clipa in pumn, pana ce-i simti forma familiara, dupa care i-l intinse lui Sophie.
    -Here it is .

Sus In jos
Sophie M. Delaney

feminin Sagetator Sarpe

MesajSubiect: Re: New beginning   Lun Iul 18, 2011 3:35 pm

Medalionul in mana palpaia de parca ar fi avut viata, nu alta.
    - Cred ca... Well, o sa vezi, continua.
    Privi medalionul in palma lui si parca timpul ramase in loc. Nici macar nu mai clipea. Erau identice. Intinse mana dupa el si il lua. Cele doua medalioane se atrageau de parca erau magneti. Si in clipa urmatoare s-a intamplat ceva ciudat. Ambele medalioane s-au unit formand o cheie.
    - WTF! privi uimita in palma ei.

Sus In jos
Mark Ian Campbell

MesajSubiect: Re: New beginning   Lun Iul 18, 2011 4:03 pm

Ii dadu fara sa ezite medalionul sau si o privi atent, intrebandu-se ce avea de gand sa faca.
    Mari ochii cand vazu ca cele doua obiecte pareau sa vibreze, ca doua magnete, dupa care se contopira intr-un intreg. Un intreg care constituia o cheie complicata. O cheie catre....??
    Oscila intre a se da un pas in spate de uimire si a lua cheia din mana ei si a se holba la ea.
    Nu facu nici una nici alta.
    Isi ridica privirea spre chipul ei.
    -N-as fi putut s-o spun mai bine , replica, inghitind in sec.
    Isi trecu limba peste buze si continua:
    -De unde o ai pe a ta?

Sus In jos
Sophie M. Delaney

feminin Sagetator Sarpe

MesajSubiect: Re: New beginning   Lun Iul 18, 2011 4:08 pm

Ramasese muta de uimire si ea isi ridica privirea spre el. Nu intelegea nimi! Ah unde era Dylan cand aveai nevoie de el?!
    - Medalionul?! il intreba incurcata. De la parintii mei. E mostenire de familie...

Sus In jos
Mark Ian Campbell

MesajSubiect: Re: New beginning   Lun Iul 18, 2011 4:23 pm

-Oh, spuse tamp.
    Se scarpina in ceafa si isi ridica privirea spre ea.
    -Si eu, sopti usor neincrezator. E singurul lucru pe care il am de la parintii mei. Well, de la parintii mei biologici , se corecta el, dupa care continua:Nu stiu nimic de ei, am fost adoptat de mic si nici nu vreau sa stiu nimic de ei. Dar asta... Asta mi se pare ciudat , adauga, aratand cu capul inspre medalion.

Sus In jos
Sophie M. Delaney

feminin Sagetator Sarpe

MesajSubiect: Re: New beginning   Lun Iul 18, 2011 4:27 pm

-Uhm... spuse si ea la fel de tamp.
    Il privi in ochi.
    -Uhum... repeta ascultandu-i povestea. Imi pare rau... , desfacu cele doua medalioane care acum erau o cheie si s-au intors la forma lor initiala.Poftim. Este al tau, continua si intinse mana spre el.

Sus In jos
Mark Ian Campbell

MesajSubiect: Re: New beginning   Lun Iul 18, 2011 4:32 pm

-Nu are de ce sa-ti para rau , rase el, linistind-o.Mie nu mi-a parut niciodata.
    Intinse mana catre propriul lui medalion si si-l puse la gat. Rar si-l punea la gat. si cand o facea, simtea furnicaturi prin tot corpul. Mereu crezuse ca era un sentiment creat de gandul ca medalionul apartinuse parintilor sai, dar acum incepea sa se cam indoiasca.
    Ofta si o privi zambind.
    -Ciudat loc, afirma, aratand cu barbia in jurul lor. Doar ca am simtit nevoia sa vin aici. Am niste.. Puteri idioate pe care nu le pot controla. DELOC!

Sus In jos
Sophie M. Delaney

feminin Sagetator Sarpe

MesajSubiect: Re: New beginning   Lun Iul 18, 2011 4:37 pm

- Macar ai avut parintii alaturi, nu?! Cei adoptivi care au avut grija de tine.
    Ofta cu gandul la parintii ei si-si puse medalionul ei la gat.
    -Foarte ciudat, zambi. Vei invata sa le controlezi toti facem asta. O sa vezi! Ne mai vedem noi! ii zambi si pleca.

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: New beginning   

Sus In jos

New beginning
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sunshine in darkness :: The university of arts :: Garden with Flowers-
Mergi direct la: