AcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Finding neverland...

In jos 
AutorMesaj
Ayumi Akamura

feminin Fecioara Cocos
Varsta : 25
Data nasterii : 06/09/1993
Data de inscriere : 15/07/2011
Localizare : in pod =))
Stare de spirit : f*cking perfect!

MesajSubiect: Finding neverland...   Sam Iul 16, 2011 12:37 am

Se lua dupa datele scrise de fratele ei pe o hartie mancata de vreme si isi conduse linistita masina rosie pe poarta universitatii si o parca la umbra unui pom. Iesi din masina si isi aranja rochita galbena pe care o purta cu grija ca sa arate bine si isi scoase unul din balerini din picioare pentru ca avea o pietricica.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Alison Danvers

feminin Leu Sobolan
Varsta : 22
Data nasterii : 26/07/1996
Localizare : Iasi

MesajSubiect: Re: Finding neverland...   Sam Iul 16, 2011 12:44 am

Era o dupa-amiaza destul de racoroasa, dupa acele zile in care pur si simplu a fost canicula. Aly a iesit de la cursuri. Azi a avut ore usoare si cat de cat interesante, cat de itneresante puteau fi cursurile... Profita de vremea suportabila si se plimba putin prin curte. Erau destul de multi studenti pe acolo, nici nu era de mirare.
Sus In jos
Ayumi Akamura

feminin Fecioara Cocos

MesajSubiect: Re: Finding neverland...   Sam Iul 16, 2011 12:50 am

Se apleca peste portiera din spate a masinii si isi scoase geanta mare crem in care isi indesase cele cateva lucruri trimise de mama ei pentru Josh. Plecase de acasa fara nici o haina dupa el si biata femeie isi daduse seama ca avea sa aiba nevoie de ele.
    Vazu o studenta apropiindu-se de ea si ii facu cu mana.Numai sa se opreasca!
Sus In jos
Alison Danvers

feminin Leu Sobolan

MesajSubiect: Re: Finding neverland...   Sam Iul 16, 2011 12:56 am

Avea castile in urechi, ca de obicei. Ii placea sa se plimbe astfel, fara sa vorbeasca. Era imbracata in niste pantaloni scurti albastri, de genul pe care bunica ei i-ar fi considerat mult prea scurti pentru a iesi din casa, un tricou alb cu ceva scris in fata si sandale negre, fara toc. Nu prea ii placea sa mearga fara tocuri, se simtea micuta, dar accepta totusi faptul ca asa era ea, desi nu foarte usor. Vazu o fata coborand dintr-o masina rosie si facandu-i un semn cu mana. Oare ei ii facuse? Se uita in jurul ei si era cam spre iesirea din curte, deci nu prea mai erau studenti. Ei ii facuse. Isi scoase castile din urechi si se apropie de fata aceea.
Sus In jos
Ayumi Akamura

feminin Fecioara Cocos

MesajSubiect: Re: Finding neverland...   Sam Iul 16, 2011 1:04 am

Saraca fata! Se uita in dungulite si in dreapta si in stanga si nu vedea pe nimeni pe nicaieri...
    -Da! Eu sunt! Eu ti-am facut cu mana! zise amuzata cand o vazu ca isi dadu castile jos din urechi. Hello! Arati ca si cum ai fi studenta aici si am nevoie sa imi spui si mie daca il cunosti pe Josh Akamura! Sunt sora lui...
Sus In jos
Alison Danvers

feminin Leu Sobolan

MesajSubiect: Re: Finding neverland...   Sam Iul 16, 2011 1:09 am

A inceput sa chicoteasca. Aha, deci nu se inselase.
    -Da, dar nu eram sigura ca te refereai la mine, a zis ridicand din umeri. Da, sunt studenta aici si il cunsoc cat de cat. Adica mai mult din vedere, dar stiu unde il gasesti, daca il cauti. Isi daduse seama ca nu s-a prezentat. Oh, eu sunt Alison. , zise zambind.
Sus In jos
Ayumi Akamura

feminin Fecioara Cocos

MesajSubiect: Re: Finding neverland...   Sam Iul 16, 2011 1:19 am

Perfect! Acum gasise pe cineva care il stia pe fratisu! Spera ca nu il stia din ceva lucruri dubioase pe care le invartea prin universitate...si asta i-a fost confirmat...ca fratele ei inca era un om de cuvant. -Ma bucur ca am dat peste tine! Numele e Ayumi! intinse mana spre ea si o saluta cum trebuie.Mama m-a trimis cu niste lucruri pentru tont si trebuie neaparat sa i le dau!
Sus In jos
Alison Danvers

feminin Leu Sobolan

MesajSubiect: Re: Finding neverland...   Sam Iul 16, 2011 1:30 am

-Imi pare bine de cunostinta, Ayumi! ii zise zambind. Ah, baietii... niciodata nu ii intereseaza nimic, a zis facand un semn indiferent. Deci sa inteleg ca ai nevoie de un ghid nu? Hai, sa vedem pe unde e. Adica pe aici prin curte nu l-am vazut, dar la cat sunt de aeriana uneori, orice e posibil... Observa ca vorbea cam mult, deci era cazul sa ma taca.
Sus In jos
Ayumi Akamura

feminin Fecioara Cocos

MesajSubiect: Re: Finding neverland...   Sam Iul 16, 2011 5:33 pm

Fata aia avea nevoie de un buton de stop pentru ca nu se mai putea calma deloc. In plus trebuia sa ajunga la fratiso cat mai repede.
    -Thanks Ali! Trebuie sa plec acum!Uite... scoase din geanta un carnetel si ii nota pe el adresa de mail si numarul de telefon!
    -XOXO! Ne vedem mai tarziu! si pleca apucand-o pe drumul spre camin.
Sus In jos
Alison Danvers

feminin Leu Sobolan

MesajSubiect: Re: Finding neverland...   Mar Iul 19, 2011 4:06 pm

Ah, eu si gura mea mare se apostrofa in gand Ali.
    -Ahm, probabil te-am speriat la cat de mult vorbesc uneori. Deci, ne mai vedem. Sper sa gasesti drumul, zise facandu-i cu mana si continuandu-si plimbarea prin curte.
    Incepeau sa se adune si alti studenti prin curte si Ali se alatura unui grup cu (,) care statea ea de obicei.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Finding neverland...   

Sus In jos

Finding neverland...
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sunshine in darkness :: The university of arts :: The court-
Mergi direct la: