AcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Ora de actorie

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4
AutorMesaj
Christian Alexander Smith

Data de inscriere : 11/07/2011

MesajSubiect: Re: Ora de actorie   Dum Iul 17, 2011 12:29 am

-Vrei sa spui sa ma schimb!Sa devin cum sunt ei! dadu usor din cap.
    -Credeam ca esti altfel!Dar esti la fel ca ei!

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Josh Akamura

feminin Fecioara Cocos
Varsta : 25
Data nasterii : 06/09/1993
Localizare : in pod =))
Stare de spirit : f*cking perfect!

MesajSubiect: Re: Ora de actorie   Dum Iul 17, 2011 12:32 am

-Nu sa devii cum sunt ei! Doamne iarta-ma Chris! Doar sa iti schimbi atitudinea! Sa ... se uita la el si mustaci.
    -Nu sunt ca ei!
Sus In jos

MesajSubiect: Re: Ora de actorie   Dum Iul 17, 2011 12:35 am

-De ce sa-mi schimb atitudinea?De ce sa ma schimb din cum sunt eu,doar ca sa ma placa ei?! se incrunta usor.
    -Nu o sa ma schimb din obligatie ca sa ma placa ei!O sa ma schimb doar daca vreau eu , si eu vreau sa fiu asa cum sunt!Daca cineva nu ma place asa cum sunt,nu are decat!Si asta te include si pe tine , Josh! continua privindu-l in ochi.
    Spera doar sa inteleaga ce voia sa spuna si sa nu inteleaga gresit.

Sus In jos
Josh Akamura

feminin Fecioara Cocos

MesajSubiect: Re: Ora de actorie   Dum Iul 17, 2011 12:39 am

-Vreau doar sa nu mai fi asa inchis in tine! Si sa le raspunzi cu atitudine! Sa le dai de inteles ca poti sa lupti!Il includea si pe el??? Uhm! Pufni! Pufni suparat.

Sus In jos

MesajSubiect: Re: Ora de actorie   Dum Iul 17, 2011 12:42 am

Lasa usor privirea in pamant.
    -Nu poti sa ma schimbi dupa nici trei zile petrecute cu mine!Nici nu ma cunosti cum trebuie,nici nu te cunosc cuum trebuie!Nici macar nu stiu cand te-ai nascut,sau porcarii din astea , si e valabil si reciproc!

Sus In jos
Josh Akamura

feminin Fecioara Cocos

MesajSubiect: Re: Ora de actorie   Dum Iul 17, 2011 1:14 am

-Si de unde atitudinea asta asa constructiva? Ti-am dat timp de gandire azi noapte? Ai stat muuuult si bine si te-ai gandit ca Josh face parte din gasca care isi bate joc de tine si in fond...si el e unul dintre cei care te batjocoreste...
Sus In jos

MesajSubiect: Re: Ora de actorie   Dum Iul 17, 2011 1:19 am

-Nu m-am gandit azi noapte!Eu spun doar ce mi-ai zis tu acum ca daca m-as schimba!De ce vorbesti asa cu mine!? il privi pierdut o clipa.
    Auzi rasete din fata clasei si primi o groaza de priviri.
    -Ar trebui sa mergi la ei,nu vrei sa fii vazut cu mine in public!Ti-ai putea strica reputatia!

Sus In jos
Josh Akamura

feminin Fecioara Cocos

MesajSubiect: Re: Ora de actorie   Dum Iul 17, 2011 1:35 am

-Cum vorbesc cu tine? Vorbesc normal cum vorbeste Josh! arunca o privire spre tipii din spatele lui.Rase amuzat.
    -Ok! Nu ai cum sa imi strici reputatia pentru ca nu stii nimic! se ridica de pe scaun si se apleca peste masa lui.
    -Am repetat pentru un rol intr-un serial! Si a trebuit sa ... castig prin orice mijloc...baga mana in buzunar si scoase un usb.
    -Prestarea ta puiule!
Sus In jos

MesajSubiect: Re: Ora de actorie   Dum Iul 17, 2011 1:39 am

Umerii i se inmuiara si vazu cum se face cerc in jurul lor.Inspira adanc si se ridica in picioare ametit.
    -Despre ce vorbesti? vocea ii tremura si ochii i se umplusera de lacrimi.-Pre-pre-prestarea?!
    Despre ce naiba vorbea?!
    -Mai,mai,Smith!Credeam ca esti orice numai gay nu! vorbi o voce cunoscuta.Era Derek.
    Chris deja nu mai putea sa respire.
    -Nu vii si la mine sa-mi faci ce i-ai facut lui Josh in pat?Sa-mi scoti si mie tricoul asa,cu stil?
    Lumea se invartea in jurul lui Chris.Lacrimile ii curgeau necontenite pe obraji.

Sus In jos
Josh Akamura

feminin Fecioara Cocos

MesajSubiect: Re: Ora de actorie   Dum Iul 17, 2011 1:43 am

Toti se stransera in jurul lor.
    -Mno hai gata! Spectacolul s-a terminat! ii zise lui Derek. Gata! I-am dat inregistrarea ca sa o distruga! Josh se intoarse spre Chris si ii zambi intr-un colt al gurii.Lucrezi impecabil domnule Smith! Un Oscar?

Sus In jos

MesajSubiect: Re: Ora de actorie   Dum Iul 17, 2011 1:50 am

Il privi pe Josh si isi aduse aminte de momentul in care venise in camera lui...
    Trebuia sa-si dea seama....ce insemna o zi ,iar in ziua urmatoare sa se sarute cu el?
    Si toate acele replici "te am pe tine,nu mai am nevoie de nimic" ?
    Capul ii vajaia.
    Printre lacrimi vazu una dintre ceele mai frumoase fete din universitate cum se apropia de Josh si se posta langa el.Ii puse mana pe piept si apoi ii intoarse barbia spre ea si-l saruta.
    -Acum putem merge si noi sa ne distram cum trebuie? intreba pe o voce mieroasa.
    Chris simti cum i se inmoaie picioarele.
    Cum putuse sa creada ca ...cum oare putuse sa creada ca norocul i-ar zambi si lui o singura data in viata?Cum?Cum se inselase in halul asta?
    Isi ridica foile de pe bancuta la care statuse si isi sterse lacrimile.Nu avea sa mai planga in fata lor.
    Nu!
    Il privi pe Josh cu dispret si se uita cu mai mult dispret la usb-ul din mana lui si zambi stramb.Nu stia cum reusise sa faca asta,cu toate ca se simtea de parca l-ar fi strivit o macara.
    -De ce nu-l pastrezi? vorbi ragusit. Poate va luati si niste popcorn si-l vizualizati si revizualizati pana vi se acreste!Iar cand va saturati,puteti sa-l revedeti din nou,si din nou,pana nu mai puteti!Voi...voi sunteti toti la fel,nu e niciunul breaz! se uita iar la Josh.
    -Iar tu esti cea mai mare scarba din lume!Un prefacut si un nenorocit! isi facu loc printre ei si avu grija sa-l loveasca pe Josh in umar in timp ce iesea din clasa.
    Traversa curtea scolii si lasa foile sa-i cada din mana.Cand ajunse langa fantana,incepu sa alerge,dorindu-si sa nu se fi nascut niciodata.

Sus In jos
Josh Akamura

feminin Fecioara Cocos

MesajSubiect: Re: Ora de actorie   Dum Iul 17, 2011 1:59 am

O prinse pe tanara de talie si o saruta drept in fata lui.
    -Iarta-ma ca te-am facut sa astepti! Am avut treaba! ii mangaie chipul fetei si o saruta inca odata.
    -Nu am nevoie de el mai avem niste copii! incepu sa rada zgomotos. Poor thing! Poor little thing...iti trebuie multa minte ca sa faci asta!se facu ca a cascat si se dadu la o parte incruntat cand ii dadu una peste umar.

Sus In jos

MesajSubiect: Re: Ora de actorie   Dum Iul 17, 2011 2:02 am

Trecu peste strada de universitate si o lua la fuga printre copaci.Se impiedica si cazu pe burta,julindu-si coatele.
    Isi rupse blugii si camasa.
    Blugii lui cei noi.
    Cei pentru care nu mai avea alti bani ca sa-i cumpere din nou.
    Se sprijini cu fruntea de pamant ,inca plangand.Isi infipse degetele in sol,zgariindu-si buricele degetelor.

Sus In jos
Josh Akamura

feminin Fecioara Cocos

MesajSubiect: Re: Ora de actorie   Dum Iul 17, 2011 2:13 am

-God bai frate dar chiar asa tont sa fii? Derek! Trebuia naiba sa il lasi in pace! Destul cat i-am zis eu! ii zise serios si apoi izbucni in ras.
    -Esti groaznic amice!
Sus In jos

MesajSubiect: Re: Ora de actorie   Dum Iul 17, 2011 2:21 am

Dupa ore intregi in care statuse singur in parc si in care plansese,tinandu-se strans in brate...pentru ca nu era nimeni acolo niciodata pentru el...se ridica si incepu sa mearga pe marginea drumului.Oriunde...nu-i pasa!Nu avea sa se mai intoarca acolo!Nu voia sa se mai intoarc aacolo!Se pierdu pe strada...ajunse la un bar unde isi lasa ultimii banuti pe care ii mai avea.Era zgariat,murdar si transpirat...obosit atat fizic cat si psihic.Mort de beat dupa doua pahare de tarie.
    Iesi din bar si cazu in mijlocul strazii ,plangand.Unde sa se duca?Unde???
    Isi aminti de Rick.De profesorul sau!El ii spusese ca daca avea cineva sa-si mai bata joc de el,sa mearga la el.Nu avea unde sa mearga si la universitate nu voia sa se mai intoarca.Asa ca se ridica cu greu,cazand inca de doua ori si pleca ametit spre oras.

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Ora de actorie   

Sus In jos

Ora de actorie
Sus 
Pagina 4 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sunshine in darkness :: Etajul 1-Classes :: Other Hours*Classroom-
Mergi direct la: