AcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Ora de actorie

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Dylan O'Brien

feminin Fecioara Cocos
Varsta : 25
Data nasterii : 06/09/1993
Data de inscriere : 14/07/2011
Localizare : in pod =))
Stare de spirit : f*cking perfect

MesajSubiect: Ora de actorie   Vin Iul 15, 2011 4:07 am

Trec pe la cancelarie si discuta doua minute ce parura o vesnicie, cu directorul apoi se baricada in biroul lui ca sa nu mai fie urmarit de o femeie nebuna care arata ca Umbridge din Harry Potter numai ca ii lipsea droaia de pisici care mieunau si cand a fost sigur ca a trecut pericolul a iesit indreptandu-se cu pasi repezi spre clasa...spre prima lui ora. Intra in clasa zambind si radiind si se duse direct la tabla si isi scrise numele maaaaaaaaare pe toata tabla!
    -Asa nu o sa avem de scris! Haha! lasa creta jos si batu palmele ca sa se curateasca de praful alb.Sper sa va placa si voua la fel de mult cum imi place mie ...si sa ne intelegem foarte ok!!!!
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Sophie M. Delaney

feminin Sagetator Sarpe
Varsta : 28
Data nasterii : 23/11/1989
Data de inscriere : 11/07/2011

MesajSubiect: Re: Ora de actorie   Vin Iul 15, 2011 4:18 am

Soph ajunsese cu mult inaintea lui in clasa. De cum intra in sala, una dintre colegele ei o intampina intreband-o de unde si-a luat jacheta pe care o purta. I-a dat cateva explicatii, apoi s-a asezat cuminte in banca ei. Si-a dat jacheta jos si a pus-o pe spatarul scaunului.
    -Good... sopti si-si puse coatele pe banca.
Sus In jos
Dylan O'Brien

feminin Fecioara Cocos

MesajSubiect: Re: Ora de actorie   Vin Iul 15, 2011 4:28 am

Isi duse mainile la spate si trecu de birou.
    -Nu imi plac bancile! Prea monotone! Dar nu e nimic! Facu o vraja si schimba configuratia clasei asa cum vazuse intr-un film. Le adusese scaune confortabile din piele, rosii ca sangele, pusese mocheta pe jos si impodobi peretii cu lemn...in curand mirosul de var fu schimbat cu unul de menta.
    -Asa! Acum... trecu pe la fiecare si le lasa in maini niste foi.Vreau sa le cititi...le memorati si apoi vreau sa le interpretati ca si cum ati fi la Hollywood in filmul vietii voastre!
Sus In jos
Sophie M. Delaney

feminin Sagetator Sarpe

MesajSubiect: Re: Ora de actorie   Vin Iul 15, 2011 4:31 am

Privi amuzata in jur cand totul se schimba din anosta clasa intr-o camera superba de lectura. Ii zambi lui Dylan, apoi citi smsul pe care il primi de la colega de mai devreme. Ii arunca rapid o privire piezisa apoi s-a intors la scriptul ei.
    - Varcos?! Really?! citi in viteza scriptul apoi memora fiecare fraza. - I run with the vampires... asa cum suna si o replica celebra dintr-un film nu tocmai reusit.
    Macar Jacob era hot!
Sus In jos
Dylan O'Brien

feminin Fecioara Cocos

MesajSubiect: Re: Ora de actorie   Vin Iul 15, 2011 4:37 am

Isi astupa urechile cu degetele cate timp studenti rasfoiau temele si cand fu sigur ca nu se mai auzea nici pas se simti liber sa isi dea drumul la urechi. I se si infudasera.
    -I guess i don't care! Si nici producatorilor nu le place! Hm...Let's se...miss Delaney...cum te descurci... isi flutura genele sprea ea si o pofti in fata la microfon.
Sus In jos
Sophie M. Delaney

feminin Sagetator Sarpe

MesajSubiect: Re: Ora de actorie   Vin Iul 15, 2011 4:40 am

Se ridica de pe scaunul de piele rosu si lasa scriptul deoparte pe suprafata acestuia, apoi Soph se indrepta spre profesor. Nu avea trac deloc. Parca facuse asta de o vesnicie! Well, poate ca da. Dar nu isi mai amintea.
    - Cum ma descurc?! Este vorba de un dialog daca nu ma insel... Deci este nevoie de doi sau mai multi... nu se apropie de microfon pentru ca si-asa sala avea o acustica buna.
Sus In jos
Dylan O'Brien

feminin Fecioara Cocos

MesajSubiect: Re: Ora de actorie   Vin Iul 15, 2011 4:50 am

O urmari din scaunul pe care tocmai se asezase.
    -Nu!Nu ai nevoie! Prefa-te ca pe scaunul asta... aduse un scaun in dreapta ei si inca unul in stanga.
    -...si pe scaunul asta stau interlocutorii tai!Prefa-te ca discuti cu ei! Ca vorbesti cu ei! Ca esti in film!Eu sunt regizorul...eu cameramanul de serviciu...eu cel care pune efectele...tu...esti actorul care viseaza la un prim Oscar si un prim rol care sa il propulseze direct pe Walk of Fame!
Sus In jos
Sophie M. Delaney

feminin Sagetator Sarpe

MesajSubiect: Re: Ora de actorie   Vin Iul 15, 2011 4:56 am

Un dialog care necesita cateva lacrimi... se descurca foarte bine la asta. Rememora in gand replicile, apoi trase aer adanc in piept.
    - Stiu cum sta treaba cu actoria... privi scaunul respectiv ca si cum ar fi fost celalalt personaj din sceneta, din filmul respectiv. Intrase atat de bine in rol incat lacrimile erau reale. Oricine ar fi vazut asta. Nu avea nevoie de diferite picaturi de ochi pentru a lacrima... Isi spuse replicile, apoi in final trebuia sa mai zica doar 'Don't call!'... Like ever si dupa sa plece. Tocmai se despartise de tipul pe care il placea dupa ce au alergat impreuna pe holurile scolii urmariti de un varcolac mare si rau. Asta era in scenariu.
    -"Don't call..." se intoarse spre Dylan, zambindu-i si-si sterse lacrimile. Cum m-am descurcat?
Sus In jos
Dylan O'Brien

feminin Fecioara Cocos

MesajSubiect: Re: Ora de actorie   Vin Iul 15, 2011 5:01 am

O urmari cu atentie si isi scoase din geanta agenda lui electronica si un creionas cu care scrise acolo niste notite...
    -Da! Te-ai descurcat perfect! pufni insa si se apropie de ea.
    -Dar ai luat totul ca atare! Nu ai asteptat sa simti ca si cum ti s-ar fi intamplat tie! Sau...sa ii dai putin aroma personajului pentru ca era al tau si trebuia sa ii aduci ceva de la tine! Nu ma intelege gresit e bine cum ai facut...dar...poate ca eu ma astept la ceva si mai bine! Din partea ta! Si... se uita la ceilalti
    -E valabil si pentru voi asta!
Sus In jos
Sophie M. Delaney

feminin Sagetator Sarpe

MesajSubiect: Re: Ora de actorie   Vin Iul 15, 2011 5:09 am

Il asculta cu atentie...
    - Multumesc! il privi in continuare cu multa atentie.
    Adica?! Nu stiu daca ati citit fisele tuturor insa eu... sufar de amnezie, deci nu-mi pot aminti daca am trecut prin asa ceva sau nu. Iau totul ca atare asa cum am citit sau vazut in alte surse.
Sus In jos
Dylan O'Brien

feminin Fecioara Cocos

MesajSubiect: Re: Ora de actorie   Vin Iul 15, 2011 5:13 am

-Nu imi trebuie o fisa ca sa pot citi o persoana! Nu imi trebuie date pentru ca o sa le uit in imediatul moment...si sa iti spun drept nu ma intereseaza astfel de lucruri! Doar numele vostru si...asa alcatuiesc un clasament! Si ca actor nu trebuie sa traiesti ceva in realitate ca sa poti trai si dincolo de marele sau micul ecran! Aici gresesc mai toti! Asa eram si eu...tot un pusti care lua ca atare totul. Daca mi se spunea sa rad, radeam, sa plang, plangeam...Nu e asa! Si sa iti spun drept nu am trait nimic rau care sa ma faca sa simt CU ADEVARAT cuvintele din replicile mele!
Sus In jos
Sophie M. Delaney

feminin Sagetator Sarpe

MesajSubiect: Re: Ora de actorie   Vin Iul 15, 2011 5:24 am

Clatina din cap asemeni unui elev studios care incerca sa prinda cat mai multe din ora de curs.
    - Am inteles... facu cale intoarsa spre scaunul-canapea care ii era destinat. Apoi se aseza la loc luand scriptul in brate.
    - Doar suntem aici ca sa invatam. Nu?!
Sus In jos
Dylan O'Brien

feminin Fecioara Cocos

MesajSubiect: Re: Ora de actorie   Vin Iul 15, 2011 2:29 pm

Se ridica din scaunul lui pasind incet pe langa scaunele rosii care iti luau ochii nu alta.
    -Evident ca suntem aici sa invatam! Si eu sa invat de la voi si voi de la mine! Ce se mai poate!Ridica din umeri si chicoti din nou.Come on! Another one! Chop Chop! Nu am tot timpul la dizpozitie si vreau sa va vad pe toti cum va descurcati!

Sus In jos
Sophie M. Delaney

feminin Sagetator Sarpe

MesajSubiect: Re: Ora de actorie   Vin Iul 15, 2011 3:10 pm

Soph nu il scapa din ochi si colega enervanta de mai devreme nici atat.
    - Atunci de ce nu ne arati cum se face cu adevarat la Hollywood?!se trezi vorbind, apoi simti cum ii ard obrajii si se facu mica in locul ei.
    Isi recapata repede curajul.
    - Ce ati zice de un film clasic?! Gone with de wind! Scena finala!
Sus In jos
Dylan O'Brien

feminin Fecioara Cocos

MesajSubiect: Re: Ora de actorie   Vin Iul 15, 2011 4:30 pm

Pacat ca nu se putea uita la amandoua in acelasi timp. Doar o tintuia cu privirea pe Sophie.
    -Oh...o provocare! Imi plac provocarile!Vrei tu sa fi Scarlet a mea???Pentru cateva momente?Si ca sa fie treaba treaba transforma camera in superbul living al celor doi.
    Si se imbraca in aceleasi haine ca si Rhett...

Sus In jos
Sophie M. Delaney

feminin Sagetator Sarpe

MesajSubiect: Re: Ora de actorie   Vin Iul 15, 2011 4:45 pm

Si ea il tintuia cu privirea pe Dylan...
    - Si mie imi plac provocarile! Scarlett O'Hara este unul dintre personajele mele preferate. Pe langa Natasha Rostova si Anna Karenina. se uita in jur admirand decorul.
    Toti ceilalti colegi s-au retras mai in spate si s-au asezat ca la teatru.
    Soph profita de acest lucru si se costuma si ea intr-o rochie stilul sec. XIX, mai exact 1870. Neagra, pentru ca era dupa inmormantarea lui Melanie, cea care i-l luase pe Ashley al lui Scarlett.
Sus In jos
Dylan O'Brien

feminin Fecioara Cocos

MesajSubiect: Re: Ora de actorie   Vin Iul 15, 2011 5:00 pm

Si astfek au pus in scena actul final din Gone with the Wind! Superbi amandoi...si fara sa para ca erau veniti din alt timp...aceiasi daruire, aceleasi miscari de parca ai fi zis ca erau chiar Rhett si Scarlet in persoana!
    La final cand se apropie de usa si isi puse palaria in cap se intoarse spre Scarlet a lui si o saruta.
    -Uite asa as fi vrut sa se termine!Incepu sa rada si se departa de ea

Sus In jos
Sophie M. Delaney

feminin Sagetator Sarpe

MesajSubiect: Re: Ora de actorie   Vin Iul 15, 2011 5:13 pm

Au jucat atat de bin incat chiar pareau Vivien Leigh si Clark Gable cu al lor accent georgian.
    Isi amintea perfect ultima pagina din Gone with the Wind.
    "Acum mintea ii era cuprinsa de o dulce amorteala, o amorteala pe care o cunostea din experienta si care avea in curand sa se prefaca intr-o durere cuplita, ca atunci cand doctorul iti taie in carne si ai un moment de insensibilitate inainte de a te coplesi durerea cea mare.
    N-am sa ma gandesc acum la asta, isi zise ea indarjita, folosind vechiul procedeu... O sa innebunesc daca ma gandesc ca-l pierd. O sa ma gandesc maine.
    ...
    ...
    O sa ma mai gandesc la asta maine, la Tara. O sa fiu mai linistita atunci. Maine voi face un plan ca sa-l aduc inapoi. La urma-urmelor e si maine o zi!"

Tocmai vroia sa rosteasca replica "Si maine e o zi!" cand Rhett al ei facu cale intoarsa, sarutand-o. Hey! Asta urma in partea a doua!!!
    Amutise complet.
    Unele fete mai sensibile din fire chiar aveau pachetul de servetele langa ele.
Sus In jos
Dylan O'Brien

feminin Fecioara Cocos

MesajSubiect: Re: Ora de actorie   Vin Iul 15, 2011 5:20 pm

El era de parere ca nu trebuia sa lasi pe maine ce puteai face azi...si cu toate ca erai distrus de durere daca voiai intr-adevar ceva care ti se cuvenea tie si tineai la acel ceva cu toata inima ta trebuia sa te incumeti sa iti calci pe orgoliu si sa te duci sa il recapeti chiar si cu pretul demnitatii.Se departa de Scarlet a lui doar cativa centimetri tinandu-i inca mainile pe obrajii ei micuti si umeziti de lacrimi.
    -Wake up! Scarlet nu a facut asta!

Sus In jos
Sophie M. Delaney

feminin Sagetator Sarpe

MesajSubiect: Re: Ora de actorie   Vin Iul 15, 2011 5:24 pm

Este adevarat, dar Rhett fusese cel care plecase pentru ca nu mai putea suporta ideea ca Scarlett va pendula mereu intre doua mari iubiri. Dar ea, ea ii pierduse pe amandoi. Isi pierduse parintii, prietena, chair si copilul si acum... pe barbatii pe care ii iubea.
    Soph il privea in ochi.
    - Scarlett a lasat totul pe zilele ce au urmat... ii raspunse intr-un final.
Sus In jos
Dylan O'Brien

feminin Fecioara Cocos

MesajSubiect: Re: Ora de actorie   Vin Iul 15, 2011 5:35 pm

Da! Orgoliul unui barbat care a trecut prin viata si cunoaste fiecare picatura din ea e greu de adus la aceiasi formula ca la inceput. Si sa iubesti o tanara capricioasa care nu stia sa spuna nici in ceasul al noualea pe cine iubeste cu adevarat era prea mult chiar si pentru el.
    -Nu! Aia era strict parerea mea! ii zise calm.
Sus In jos
Sophie M. Delaney

feminin Sagetator Sarpe

MesajSubiect: Re: Ora de actorie   Vin Iul 15, 2011 5:41 pm

Ofta adanc si dupa puse o mana pe ceafa lui si se apropie de buzele lui Dylan.
    - In viziunea mea, Scarlett ar fi facut asa. ii sopti si il saruta si ea. Si au trait fericiti pana la adanci batraneti. The end! se departa de el si facu o plecaciune in fata audientei.
Sus In jos
Dylan O'Brien

feminin Fecioara Cocos

MesajSubiect: Re: Ora de actorie   Vin Iul 15, 2011 5:47 pm

Nespusa placere cu care ii intampina in sfarsit ingredientul minune cu care a facut ultimul act din Gone with the wind sa se ridice la nivelul pe care il adora il facu sa faca o plecaciune mai intai in fata ei si apoi in fata publicului si sa bata din palme pentru ea.
    -Asta voiam sa vad! ii sopti aplecandu-se putin deasupra ei.Curaj! Tupeu!Si bineinteles ingredientul surpriza!
Sus In jos
Sophie M. Delaney

feminin Sagetator Sarpe

MesajSubiect: Re: Ora de actorie   Vin Iul 15, 2011 5:54 pm

Se uita la el cu ochii mari de uimire.
    - Ei bine, nu puteam sa fac asta cu un scaun! ii sopti la randul ei.
    Deja isi imagina cum e sa saruti un scaun si o bufni rasul.
    Se schimba de rochia de 1870 in hainele ei normale cu o simpla vraja. Apoi se intoarse spre Dylan, privindu-l in ochi. Vroia sa ii mai zica ceva, insa se sunase de pauza.
Sus In jos
Dylan O'Brien

feminin Fecioara Cocos

MesajSubiect: Re: Ora de actorie   Vin Iul 15, 2011 6:03 pm

Adusese si el sala la forma initiala cu scaunele din piele, rosii, care iti luau privirea si se schimba in hainele lejere cu care venise la scoala.
    -Eh...supravietuiai! Sau iti aduceam o papusa gonflabila! Oricum tipii aia par cazuti din luna! Sunt superficiali! se uita in ochii ei si zambi viclean...deschise gura sa spuna ceva dar auzi sunetul clopotelului. -Si prima ora se sfarsi aici!
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Ora de actorie   

Sus In jos

Ora de actorie
Sus 
Pagina 1 din 4Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sunshine in darkness :: Etajul 1-Classes :: Other Hours*Classroom-
Mergi direct la: