AcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Dormitorul lui Josh

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul
AutorMesaj
Christian Alexander Smith

Data de inscriere : 11/07/2011

MesajSubiect: Re: Dormitorul lui Josh   Joi Iul 14, 2011 12:00 am

Inchise ochii si-si stranse bine bratele in jurul lui.Cadeau picaturi din parul lui Josh pe propriul lui par ud,si coborau pe spate,si asa de tare il faceau sa se infioare.Se desprinse de el cu zambetul pe buze.
    -Ar trebui sa termini baia aia !rase si ii mangaie atent obrazul.Isi trecu o mana prin parul lui,doar asa,pentru ca ii placea enorm si ii atinse iar buzele cu ale sale.Se indeparta fericit.
    -Imi uzi podeaua! chicoti.

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Josh Akamura

feminin Fecioara Cocos
Varsta : 24
Data nasterii : 06/09/1993
Localizare : in pod =))
Stare de spirit : f*cking perfect!

MesajSubiect: Re: Dormitorul lui Josh   Joi Iul 14, 2011 12:16 am

Uitase naiba si de baie si de tot! Si de faptul ca umbla cu picioarele goale pe podea si risca sa alunece si sa isi rupa gatul sau sa pateasca orice altceva.
    -Doa! Ca eu iti ud podeaua! Dar tu stai aproape dezbracat in fata mea! Asta cum se numeste????batu putin asa un apropo elegant.Pai si...pot sa o termin la tine? se uita gales la el. Se apropie asa usor de el si profita de cei cativa centimetri pe care ii avea in plus fata de el si il saruta pe frunte.Termin baia la tine!
Sus In jos

MesajSubiect: Re: Dormitorul lui Josh   Joi Iul 14, 2011 12:22 am

Chris clipi des si apoi zambi strengar.
    -Ok!!! rase si il stranse usor de brate.Trebuia sa inchida usa.
    -Ar trebui sa inchid usa! spuse razand.Ii mai fura un sarut.Nu se putea satura de asta!Nu se putea satura!
    -Mergi si termina baia!Ai prosoape curate in dulapul din dreapta! striga in urma lui si inchise usa,care era intredeschisa.Il urmari cum intra in baie(sorry de pplay) si se aseza pe pat.Isi trase pantalonii trei sferturi pe el si un tricou alb si-si aprinse laptopul.Isi trase picioarele sub el si incepu sa chicoteascaa.Isi atinse buzele cu degetele si se gandi la Josh.Nu-i venea sa creada!Nu putea sa creada!
    De obicei,marea majoritate a persoanelor care treceau prin asta,aveau o faza de negare,dar la el..la el nu era asa!Tot timpul in care fusese singur stiind ca are nevoie de cineva!Tot timpul ala ...si cum ii putea spune lui Josh orice lucru,fara sa ezite,cum facea si cu Rick.
    Gandurile ii zburara spre Rick.Oare se simtea mai bine?
    ISi musca usor buza si clipi repede.Se concentra pe ecranul laptopului.
    Era cea mai fericita persoana din lume in momentele alea ,doar pentru ca simtea ca are pe cineva alaturi de el.
    Spera sa nu se insele!

~~~~~~~~~~~~~~~

Sambata , ora 9 si 18 minute

Chris dormi linistit toata noaptea,fara cosmaruri sau alte batai de cap.Se trezi de dimineata si constata ca era singur in camera!Da,asa era si normal,nu?Se uita la ceas si-si aduse aminte de Josh!Oare se simtea bine?Noaptea trecuta il cam abandonase...adica,el spusese ca o sa fie bine si probabil nu avea nevoie de dadaceala si alte chestii din astea aiurite,nu?
    Adica..
    Se ridica din pat si se spala pe dinti.Isi lua blugii pe care-i cumparase ziua trecuta pe el si un tricou.Arata si el prezentabil.Parul si-l uda cu apa si-l facu sa stea ridicat pe alocuri.Arata mai mult decat prezentabil.Isi lua cheile si cativa dolari in buzunar,inchise usa si batu la Josh.Spera sa fie bine.

Sus In jos
Josh Akamura

feminin Fecioara Cocos

MesajSubiect: Re: Dormitorul lui Josh   Vin Iul 15, 2011 4:22 am

In timp ce pentru Chris a fost o noapte linistita si atat de frumoasa cu vise despre unicorni si gaze si ce mai putea visa mintea lui pentru Josh fusese cea mai tampita din viata lui. Isi facuse ochii sa topaie in orbite ca ochiul lui Mad Eye Moody din Harry Potter! Isi facuse mainile sa fie niste mase gelatinoase! Isi facuse pana si creierul sa se scurga pe nas ca o mazga verde...si toate pentru ca gresise vrajile...si tot nu reusise sa isi peticeasa mana...pana dimineata nici macar nu mai o simtea...insa isi simtea corpul calcat de o cireada de vaci... Statea asezat pe podeaua rece din baie cu piciorul drept in est si cu cel stang in vest sau invers si tinea barbia in piept incercand sa adoarma.
    -DA!zise din baie.E deschis...

Sus In jos

MesajSubiect: Re: Dormitorul lui Josh   Vin Iul 15, 2011 4:27 am

Intra reticent si se uita prin camera.Wow!Dezordine completa,totala si tot tacamul.Lasa usa sa se inchida singura in timp ce cerceta zona cu gura deschisa.
    -H-hm!Joosh? in camera nu era..hai sa incerce si in baie.Deschise usa si-l vazu pleostit ca un soricel care se izbeste de beton dupa un salt fara parasuta de la etajul 10.
    -God,ce ai patit? se lasa langa el si-i ridica barbia.Arunca o privire la mana lui blegita.Se invinetea cumva sau doar i se parea.
    Ii dadu parul intr-o parte,ca sa-i vada fata mai bine.
    -Joshy?!

Sus In jos
Josh Akamura

feminin Fecioara Cocos

MesajSubiect: Re: Dormitorul lui Josh   Vin Iul 15, 2011 4:33 am

In momentele alea recita "Awake and alive" de la Skillet.
    -I;m awake! I'm alive! Doa! Numai treaz si in viata nu se putea numi el...era mai mult decat biata lui bunica care zacea la doi metri sub pamant acoperita de toata jivinele alea care o rod bucatica cu bucatica.
    -Joshy???Mai lipsea un "kitty kitty kitty" si ala eram!
    Se uita amuzat la el si isi lasa capul greoi pe umarul lui.
    -Abia mi-am adunat jumatate din creier de pe podea!

Sus In jos

MesajSubiect: Re: Dormitorul lui Josh   Vin Iul 15, 2011 4:36 am

Mda!Flufu!Fluffy!Flafla!Vedea el cum.Se lasa in fund si cand Josh se sprijini de el,isi trecu mana peste talia sa ca sa-l ajute sa stea mai bine.
    -Data viitoare te fac papagal,maimutoiule! isi afunda nasul in parul lui,care,la naiba,mirosea atat de bine - d'oh,doar ii folosise samponul.
    -Cum adica ti-ai adunat creierii de pe podea?Arati ca si cand ai fi drogat,sa stii!Si ...ai adormit?

Sus In jos
Josh Akamura

feminin Fecioara Cocos

MesajSubiect: Re: Dormitorul lui Josh   Vin Iul 15, 2011 4:44 am

Se asezase in sfarsit mai bine si in sfarsit daduse de o suprafata calda si moale pe care sa isi lase lenea si oboseala. Casca obosit si abia isi mai putea tine ochii deschisi.
    -Data viitoare o sa te fac un bleg cu nas de 12 kilometri!Crap...nici glumele mele nu mai au haz!rase scurt.
    -Da mai! Am facut niste vraji...si le-am gresit ca naiba! Si nu nu am putut sa dorm si mi-e rau de mor!simti ca nu mai putea sa tina ochii deschisi si se lasa peste el de tot lesinand.

Sus In jos

MesajSubiect: Re: Dormitorul lui Josh   Vin Iul 15, 2011 3:11 pm

Il prinse bine.
    -Josh?Josh!?Oh,nu! se ridica greu,ridicandu-l si pe matahaluta aia de pe podea si se chinui sa-l duca pana in camera.Il aaseza cu grija pe pat si se puse langa el.
    -Josh?
    Avea nevoie de somn,poate ca era mai bine asa!
    Dar daca patise ceva mai rau decat..."am lesinat pentru ca imi e somn?!" !!!?
    Daca isi facuse narodul ceva,huh?
    -Si eu ce ar trebui sa fac?!APA! se duse ca sageata albastra in baie si uda un prosop , il facu fleasca mai bine zis.Apa curgea din el ca din Niagara,pentru ca nu-l storsese.
    Lasa,ca era mai rece si avea mai mult efect asa!
    Sau cel putin asta spera el.
    Isi ocupa iar locul si incepu sa-l stearga pe Josh pe frunte si pe obraji si pe gat!
    Ii ridica tricoul si-i puse prosopul rece pe abdomen.
    -N-am spirt!Trebuie sa te trezesti tu intr-un fel!Chiar daca asta inseamna sa ma injuri cate zile ai avea pentru ca te-am trezit cu apa rece!

Sus In jos
Josh Akamura

feminin Fecioara Cocos

MesajSubiect: Re: Dormitorul lui Josh   Vin Iul 15, 2011 5:30 pm

Nu adormise! Cel putin asa credea el! Si cu siguranta asa se simtise! Era frig si intuneric acolo apoi o raza de lumina pe care indrazni sa o atinga crezand ca avea sa se intoarca in realitate.
    Doar cazu si mai adanc intr-un vis simtind din nou rece, frig. Pasea parca pe coji de nuca...si parca era tras din o mie de parti cu niste carlige care ii raneau pielea.

Sus In jos

MesajSubiect: Re: Dormitorul lui Josh   Vin Iul 15, 2011 5:34 pm

-Josh?Haide mai , raspunde-mi! se milogi de el si-i ridica tricoul mai sus , ca sa-i puna prosopul ud pe tot abdomenul si pe piept.
    Parca ardea!Nu parca!
    Parca, sigur!
    Se ridica sa mai ia un prosop.Il uda si pe aceasta si i-l puse pe frunte.
    -Josh?Ma sperii! il mangaie pe obraz.
    Avea o stare ciudata de agitatie.Deja inima ii batea ca la cursele de cai.
    Bum-bum-bum!
    Il prinse usor de umar si-l zgaltai cu grija.
    -Josh!?

Sus In jos
Josh Akamura

feminin Fecioara Cocos

MesajSubiect: Re: Dormitorul lui Josh   Vin Iul 15, 2011 5:43 pm

Poate ca murise! Dupa nenumaratele tratamente aplicate pe el insusi cu greu ti-ai putea imagina ca ramasese intr-o singura piesa. Poate ca nu a ramas intr-o singura piesa!
    Poate ca creierul lui inota in sange! Sau organele vitale cedau unul cate unu;!Sau multe multe alte chestii...
Sus In jos

MesajSubiect: Re: Dormitorul lui Josh   Vin Iul 15, 2011 5:49 pm

Statea acolo si continua sa traga de el.
    Intr-un tarziu se ridica speriat si cobori repede la infirmerie.
    Aduse doctorita de la infirmerie si urcara la Josh in camera.
    Tipa se apropie de el si ii dadu la o parte prosoapele ude.Incepu sa-l consulte.
    Chris o privea sceptic.Nu stia ce sa faca!

Sus In jos
Josh Akamura

feminin Fecioara Cocos

MesajSubiect: Re: Dormitorul lui Josh   Vin Iul 15, 2011 5:57 pm

Si mergea!
    Si chiar nu stia pe unde mergea! Dar el continua sa mearga de parca mersul ar fi fost cea mai tare idee din cate avusese si la un moment dat a picat. A cazut intr-o groapa si la fel ca si mersul cadea si tot cadea si s-a oprit pe pamant si a deschis ochii. In realitate. A sarit in capul oaselor ca si cum ar fi avut arcuri si a dat cu ochii de asistenta si de Chris.
    -Where am i!?
Sus In jos

MesajSubiect: Re: Dormitorul lui Josh   Vin Iul 15, 2011 6:01 pm

Cand il vazu cum sari asa,sarise si el sa-l ajute insa asistenta fusese mai rapida si-i pusese o mana pe piept.
    -Incet,copile! vorbi babataia si umerii lui Chris se pleostira.
    -In camera ta! sopti Chris si se lasa pe pat. Cum te simti?
    Asistenta lua o lanternuta si se uita la ochii lui.
    -Consumi substante interzise,baiete?

Sus In jos
Josh Akamura

feminin Fecioara Cocos

MesajSubiect: Re: Dormitorul lui Josh   Vin Iul 15, 2011 6:13 pm

Se lasa pe pat ametit si isi puse mana pe frunte. Era rece si umeda. Gemu usor cand realiza ca era mana la care se lovise si o privi in dunga cand o apropie de ochi. Era vanata toata!
    Se uita la asistenta si la Chris cu puppy face.
    -Ca si cum as fi fost calcat de tren! Si apoi pisat de o cireada de vaci!o lasa pe asistenta sa isi faca treaba si raspunse ciuudat.Nu doamna!
Sus In jos

MesajSubiect: Re: Dormitorul lui Josh   Vin Iul 15, 2011 6:17 pm

Chris il lua de mana si zambi stramb.Apoi asistenta incepu sa-si faca treaba si avu grija si de labuta ranita a lui Joshy Meow Meow!(*laughing*)
    Dupa ce baba aia enervanta pleca,Chris ii multumi si se purta cat de frumos putu,cu toate ca eraa iritat peste masura,inchise usa de la camera lui Josh si se puse iar pe pat,langa el.
    -You scared the hell out of me,you idiot! ii reprosa.

Sus In jos
Josh Akamura

feminin Fecioara Cocos

MesajSubiect: Re: Dormitorul lui Josh   Vin Iul 15, 2011 6:24 pm

Noroc cu doamna asta care lui Josh i se parea ca semana la caracter cu bunica lui Dumnezeu sa o odihneasca in pace oriunde ar fi fost! Si noroc ca acum avea mana in siguranta si bandajata si durerea ii fusese inlaturata cu un calmat pe jumatate puternic. Ii zise la revedere in engleza dupa ce ii multumi de mai bine de 10 ori in japoneza...femeia nu intelegea o boaba dar ... prinsese ea contextul.
    -Nu numai pe tine te-am speriat! M-am speriat si eu! lasa privirea in jos si mustaci. Iarta-ma!
Sus In jos

MesajSubiect: Re: Dormitorul lui Josh   Vin Iul 15, 2011 6:26 pm

Aw!Ce fatuca facuse!Chris se inrosi usor si-l stranse in brate.
    -Meow prostanac ce esti! il batu usor pe spate si se uita cu zambetul pe buze la el.
    -Sa nu mai faci asta! deveni dintr-o data serios.Sa nu mai faci!Asa m-ai speriat! avea o mana pe ceafa sa si se juca usor cu degetele prin parul lui.

Ultima editare efectuata de catre Christian Alexander Smith in Vin Iul 15, 2011 6:42 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Josh Akamura

feminin Fecioara Cocos

MesajSubiect: Re: Dormitorul lui Josh   Vin Iul 15, 2011 6:40 pm

Se prinse de el ca si cum el ar fi reprezentat unicul sprijin pe care il putea avea.
    -Am gresit vrajile! Pur si simplu nu mai stiam ce sa fac! Parca as fi fost Ron Weasley! se apropie de el si isi lipi buzele de ale lui. Isi puse mana bandajata pe dupa gatul lui si il saruta...ah...cat asteptase asta.
Sus In jos

MesajSubiect: Re: Dormitorul lui Josh   Vin Iul 15, 2011 6:45 pm

Isi puse si cealalta mana pe obrazul lui si-i raspunse la sarut,lasandu-se usor peste el.Curand,Josh ajunsese din nou intins pe pat.
    -Trebuie sa ...te o ..... il apasa pe nasuc. ..dih... ii dadu un sarut scurt.... ..nesti! zambi,privindu-l in ochi.Erau asa de aprooape unul de altul.Josh cu mana pe dupa gatul lui,el cu o mana in parul lui si cu cealalta jucandu-se cu nasul lui...zambi iar.
    -Pot sa plec daca vrei , si sa te las sa te odihnesti!
    El ar fi stat pana dimineata cu el,si pana a doua dimineata,si a treia,and so on!

Sus In jos
Josh Akamura

feminin Fecioara Cocos

MesajSubiect: Re: Dormitorul lui Josh   Vin Iul 15, 2011 7:02 pm

Ajunsese din nou pe spate si mormai ceva ininteligibil.Cu siguranta nu mai putea sa inchida ochii acum dupa ce fusese la un pas de moarte...vorba vine.
    -De ce sa pleci? isi musca buza superioara si il privi printre firele de par care ii atarnau pe frunte intr-un mod jucaus. In mod sigur as putea dormi si cu tine aici! Ok! Asta avea dubla insemnatate!
Sus In jos

MesajSubiect: Re: Dormitorul lui Josh   Vin Iul 15, 2011 7:13 pm

Chris ridica o spranceana.Nu se pricepea la cuvinte cu mai multe intelesuri.Sau la fraze cu mai multe intelesuri!
    -Aaaa,daca nu te deranjeaza prezenta mea ... se juca cu unghia de la degetul mare in coltul buzelor lui Josh.
    -As putea sa raman , desi ....imi e cam foame!Si nu stiu daca vrei sa mor de foame! se stramba,chicoti,mustaci,incrunta,aproape isi dadu ochii peste cap , toate dintr-o singura reactie.

Sus In jos
Josh Akamura

feminin Fecioara Cocos

MesajSubiect: Re: Dormitorul lui Josh   Vin Iul 15, 2011 7:24 pm

Dar Josh se pricepea la asta! Era regele cuvintelor cu mai multe intelesuri.
    -De ce ar trebui sa ma deranjeze??? ridica o spranceana si se facu ca il musca pe Chris de deget.Si cu cine ai tu impresia ca stai de vorba??? Cu insusi Harry Potter! Sau cu cineva mai bun decat Harry!

Sus In jos

MesajSubiect: Re: Dormitorul lui Josh   Vin Iul 15, 2011 7:27 pm

Chris ranji cu toti dintii si isi trase usor degetul.
    -Meow,motan rau,de ce vrei sa ma musti?! deschise gura sa spuna ceva dar se dadu batut.
    Josh era vrajitor!MA!ERa vrajitor!
    -Am o idee!Tu incerci sa stai aici fara sa mai faci o prostie si eu dau o fuga pana la cantina si iau ceva de mancare!Nu vreau sa te mai fortezi,ok? ii dadu un pupic in coltul buzelor si se ridica de pe el pe marginea patului.
    -Ma intorc repede!Ce vrei sa mananci?

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Dormitorul lui Josh   

Sus In jos

Dormitorul lui Josh
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 3 din 7Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sunshine in darkness :: Etajul 2-Home :: Bedroom-
Mergi direct la: