AcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Dormitorul lui Josh

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul
AutorMesaj
Josh Akamura

feminin Fecioara Cocos
Varsta : 24
Data nasterii : 06/09/1993
Data de inscriere : 11/07/2011
Localizare : in pod =))
Stare de spirit : f*cking perfect!

MesajSubiect: Dormitorul lui Josh   Mier Iul 13, 2011 6:28 pm

Se incrunta la auzul latratului pitigaiat si se intoarse spre hol de unde alerga o creatura in miniatura.
    -Ghemul asta de blana ar trebui sa se numeasca caine?facu ochii mari la potaita si ii puse mana pe crestet.Pai...da...pe aici e camera mea ca doar nu o schimbam de a lungul anului!Nu ii spusese doamne ca se duce in camera? Tanara asta era asa de imprevizibila. Matai de pe un picior pe altul si casca cu pofta.Ma duc in camera! Dorm! Teme! Eseuri! Examene!continua cu voce scazuta de parca s-ar fi mirat de el insusi.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Sophie M. Delaney

feminin Sagetator Sarpe
Varsta : 27
Data nasterii : 23/11/1989

MesajSubiect: Re: Dormitorul lui Josh   Mier Iul 13, 2011 6:34 pm

Se incrunta si ea, nu ii placea ca cineva sa se ia de catelusul ei, de Penny.
    - Da, e un catelus atat de scump. Dar ce stii tu! zambi cand il mangaia pe Penny, care statea atat de cuminte in bratele ei si nu latra la Josh. Ok, noapte buna!ii zambi, apoi il saruta pe obrazul drept.Si eu ma duc la mine in camera. Ne mai vedem noi.ii facu cu mana, apoi pleca spre dormitorul ei.
Sus In jos
Christian Alexander Smith

MesajSubiect: Re: Dormitorul lui Josh   Mier Iul 13, 2011 6:39 pm

Vineri ora 17:35

Chris urca scarile internatului si se indrepta spre camera sa.Facuse niste cumparaturi sumare,nu mai avusese nici timp , nici chef sa mai cumpere ceva dupa inciddentul cu Rick.Se speriase grozav in momentele alea.
    Mergea cu o plasa in mana,spre camera lui.Se cauta de cheie prin buzunare.Se lovi de un tip,mai fu si injurat,tot tacamul.Nu se putu abtine sa nu-si dea ochii peste cap.Da,greseala lui,nu fusese atent,dar si amaratul ala mergea ca vita pe tot culoarul.
    Ar trebui sa mai slabeasca tipul,era cam gras!Chris il privi chioras.Ii venea sa vomite cand ii vedea pe smecherii universitatii.Mai ales cand erau atat de prosti si de cazuti in cap.
    Dar nu era si el la fel?Isi aduse aminte cum scrisese profesorul care-l evaluase "Respins" pe foaia de examen!Ii venea sa se zgarie pe ochi nu alta!Aproape ajunse in fata camerei sale.Avea sa ...vedea el ce avea sa faca!

Sus In jos
Josh Akamura

feminin Fecioara Cocos

MesajSubiect: Re: Dormitorul lui Josh   Mier Iul 13, 2011 6:47 pm

Era un catelus foarte scump nimic de zis dar parea la fel de minunat ca si un animalut de plus si era si asa de moale si de pufos ca probabil ar fi trecut usor drept unul. Si cum el avea obiceiul sa se tot loveasca de jucariile sorasii prin casa si sa se aseze peste ele pe unde apuca nu era o idee atat de buna sa stea in preajma lui Penny.
    -Noapte buna! See ya girl!ii facu cu mana si se intoarse cateva secunde spre intrarea de la hol. Nu era nici dracu in jur.Casca din nou si acum chiar era momentul sa doarma.
    -HEEEEY!il observa pe Chris. Ii facu cu mana.Chris! Hey man!
Sus In jos

MesajSubiect: Re: Dormitorul lui Josh   Mier Iul 13, 2011 6:51 pm

Se pregatea sa intre in camera,defapt,intrase pe jumate cand se auzi strigat.Lasa plaja jos,in camera si se intoarse si se uita pe hol.Il vazu pe Josh ceva mai incolo.
    -Hei! spuse si el zambind.God,aveau camerele aproape una langa alta si in ultima saptamana nu-l vazuse nici macar o data!
    - PE unde umbli? spuse razand si inchise usa de la camera.Se apropie de el,inca zambind.Se bucura sa-l vada pe Josh,in conditiile in care nu-l mai vazuse inca de atunci,din infirmerie.Se bucura.Si ha!Tipul nu uitase de el!Era fericit !

Sus In jos
Josh Akamura

feminin Fecioara Cocos

MesajSubiect: Re: Dormitorul lui Josh   Mier Iul 13, 2011 7:02 pm

Se uita la adidasii din picioarele lui. Avea sireturile cat se poate de aiurea legate si la unul chiar ramasese pe dinafara o parte dar se incumeta sa alerge pe hol pana la Chris.
    -Drace! Sa te intreb si eu acelasi lucru!radea ca tontul si intinse mana spre el sa il salute. Se opri inainte sa incalece peste punga cu cumparaturi a lui Chris si lasa limba pe dinafara ca un caine ametit de caldura. Doar alergase maxim 3 metri...maxim...si deja obosise... Doa amice...ti-ai gasit vreo mandra si ti-ai lasat prietenii sa umble aiuriti pe aici prin universitatea? D`oh! De ce nu mi-ai zis!? privi spre punga. Ce mi-ai cumparat?
Sus In jos

MesajSubiect: Re: Dormitorul lui Josh   Mier Iul 13, 2011 7:08 pm

Incepu sa rada!
    -Nu mi-am gasit nicio mandra!Doar am lucrat cu Rick si a trebuit sa invat pentru un examen pe care oricum l-am picat! ii explica si se inrosi usor cand realiza ca-i spusese profului pe numele mic in fata lui Josh.
    -O pereche de blugi si doua tricouri! ranji putin si baga punga in camera.Sa stea acolo!
    -Ma tem ca tu ti-ai gasit vreo mandra,ca nu prea ai mai trecut pe la cursuri!Cel putin,nu la alea pe care le avem impreuna! incerca sa se explice si-l studie atent.
Sus In jos
Josh Akamura

feminin Fecioara Cocos

MesajSubiect: Re: Dormitorul lui Josh   Mier Iul 13, 2011 7:16 pm

Isi tinu rasuflarea.
    -Rick? Acum te tutuiesti cu profu'? il intreba indraznet.Bine ca nu e chiar atat de batran incat sa ii spui altfel...dar a trecut atat de putin timp si sunteti prieteni! ii dadu un ghiont in coaste si apoi il prinse pe dupa gat si il ciufuli in cap.Pune-mi si mie mah niste pile la Rick! Ca te ia mama la stanga daca nu faci asta! Pretty please! Ca nu am inteles nici pe dracu din lecturile alea suplimentare!Se daduse batut cu multa vreme in urma...si de atunci se folosea de orice mijloc ca sa scape basma curata...cu toate astea era primul care raspundea in sala.Bine ca mi-ai cumparat astea ca oricum nu aveam haine aici!il lasase in pace sa respire putin.Frate, m-am despartit acum doi ani de o tipa...doamne...si acum...nu am mai fost cu nici una...si sa stii ca...pe de o parte e mai bine! Pot sa casc ochii dupa cate vreau eu! se batu cu pumnii in piept ca un macho de balta ce era.
    Mno...promit sa vin la cursuri! Numai de dragul tau!
Sus In jos

MesajSubiect: Re: Dormitorul lui Josh   Mier Iul 13, 2011 7:50 pm

Woa!Era ciufulit!Ii dadea bobarnace.Statea si intr-o pozitie ciudata cu gatul,asta pana cand ii dadu drumul si-si aranja parul la loc in cap.
    -Dumnezeule,suferi! replica iritat,aranjandu-si cu grija suvitele.Il asculta atent.
    -Hainele-s pentru mine,mah!il lovi usor cu pumnul in umar.Doamne,ce bine se simtea cand era cu tipul asta si vorbea.Cu toate ca-l vedea doar a doua oara!
    -Eu nu am avut deloc o ...relatie! spuse stanjenit dupa care se rusina.Isi simti obrajii arzand,ii era aasa de rusine.El era ala...
    Adica,stia cum era,pentru ca experimentase intr-o noapte,cu o tipa,care a doua zi il facuse de ras in toata scoala!Dar de la chestia aia de acum 4 ani,nici gand!Fetele nu trageau frate la el!Poate ii era si lui frica sa se uite la o fata de teama sa nu pateasca ce patise atunci.
    -Unele sunt atat de ... se uita la Josh.Cum spuneam,Chris nu avea obiceiul sa injure,dar atat in compania lui Rick cat si cea a lui Josh,simti nevoia sa o spuna :
    -....tarfe!
Sus In jos
Josh Akamura

feminin Fecioara Cocos

MesajSubiect: Re: Dormitorul lui Josh   Mier Iul 13, 2011 8:13 pm

-Stiu! De aia m-a facut mama asa de dragut!se uita gales la el si isi flutura genele intr-un fel amuzant. Isi duse mana la umarul lovit in joaca si il masa teatral.Ti-am zis doar sa imi imprumuti niste haine!!! se ruga el. Nu ii placea intr-adevar sa se roage de cineva pentru niste haine dar nu avea sa apara maine la ore in aceleasi haine."Ai stat pe undeva si ti-ai tras-o cu vreuna!" Aveau sa strige unii. Sau "te-ai imbatat ca boul si ai dormit in parc pe o bancuta!" Desi nu aveai semne de bautura pe chip.Se opri pentru o clipa.Eh drace! De parca asta ar fi o problema! Am avut o relatie! Una singura! Care a durat doi ani de zile! Si imi ajunge!Putea sa se si lipseasca.Ca bine zici amice! Cred ca ma reprofilez!
Sus In jos

MesajSubiect: Re: Dormitorul lui Josh   Mier Iul 13, 2011 8:19 pm

Chris rase si se uita jucaus la el.I-ar fi putut da perechea lui de blugi noi?O avea doar pe aceea si pe cea de pe el.
    -Da,dar a durat doi ani! il atentiona si se rezema cu spatele de perete,aproape de tocul usii.
    -Uite,poti sa-ti dau un tricou si perechea de blugi pe care am cumparat-o!Nu mai am decat o pereche de pantaloni de trening in afara de cei de pe mine!Daca preferi treningul,ti-l dau pe acela! se incrunta usor.
    -Credeam ca locuiesti aici , in camin!Cel putin asa aveam impresia!
    Sau era mai amarat ca el?De asta se indoia!Total exclus.
    Rase iar cand il auzi despre "reprofilare".
    -Ce sa faci ,mai? o urma de amuzament ii juca prin vorbe.Se uita atent la el.Avea o barbie perfecta!Iar cand i se deschideau buzele,pareau sa alcatuiasca o forma ciudata de inima.
Sus In jos
Josh Akamura

feminin Fecioara Cocos

MesajSubiect: Re: Dormitorul lui Josh   Mier Iul 13, 2011 8:34 pm

Durase doi ani! Doi ani frumosi care se sfarsisera poate prea urat! Pentru amandoi! Ofta melancolic, aducandu-si aminte de ultimele lor zile ca iubiti...si ca prieteni!
    Auzise el bine?
    -Doamne Chris stai linistit! Am niste haine aici! Mersi oricum amice! Esti grozav!Nu! Nu locuiesc aici! Stau la mama acasa...da, da, razi dar inca stau la parintii mei pana fac rost de bani si imi cumpar si eu un apartament sau ceva orice in oras! Sa se reprofileze!Nu asa zisese?Sau gresise cuvantul?
    -Sa ma reprofilez! Sa ma fac gay!Ar avea de unde sa aleaga.

Sus In jos

MesajSubiect: Re: Dormitorul lui Josh   Mier Iul 13, 2011 8:39 pm

Chris facu ochii mari si incepu sa rada.Dar realiza ca Josh vorbea cat se poate de serios.
    -Tu trebuie sa glumesti! dar era un lucru care-i dadea de gandit si lui.Se uita la suvitele sale atat de drepte,atat de ..perfecte....
    -Imi place culoare ochilor tai!Ai mei sunt prea spalaciti! spuse razand.Ce?Avea si el ochii verzi si i se parea ca arata ca naiba.Isi musca buza,inca ii venea sa rada.
    -Nu,serios!Daca ai nevoie de haine ti le pot da! Nu era atat de overprotective cu hainele sale!I le putea imprumuta lui Josh,daca voia!
    -Ma plictisesc de moarte!Voiam sa merg sa alerg asta seara!Vrei sa alergi cu mine?Pana pe la 20:00 asa?E de abia 6 ceasul!

Sus In jos
Josh Akamura

feminin Fecioara Cocos

MesajSubiect: Re: Dormitorul lui Josh   Mier Iul 13, 2011 8:47 pm

La cum se comporta in ultima vreme ar fi vrut sa spuna ca glumeste dar nu prea glumea!
    -Sunt sigur ca am de unde alege! Asa ca nu imi fac griji! E ca si cum as iubi o fata!chicoti in sinea lui. Ridica privirea la el si il privi printre suvite.Noi nu prea avem noroc de ochi albastri sau verzi! Mai toti japonezii au ochii caprui sau negrii ca ai mei! Si nu e o culoare asa de speciala! In plus esti brunet cu ochii albastri ce naiba mai vrei? Femeile mor dupa tine!Sau ar trebui sa o faca. Cu o atitudine ca a lui Josh si cu insusirile lui Chris ar fi putut avea tot campusul la picioare. Sunt bine! Am haine de ajuns! Multumesc foarte mult! il batu peste umar prieteneste. Sa stii ca as cam veni! Sa moara veta de nu as veni!
Sus In jos

MesajSubiect: Re: Dormitorul lui Josh   Mier Iul 13, 2011 8:52 pm

Chris se incrunta la el.
    -Sunt brunet cu ochii verzi!Ai un simt al observatiei de rahat,prietene! spuse razand cu pofta.
    -Ok,atunci!Stai doar sa-mi iau pantalonii de trening pe mine,ca nu pot alerga in blugi, si un prosop si mergem!Ar trebui sa te schimbi si tu! deschise usa de la camera si se schimba in pantalonii de trening.Isi dadu jos tricoul si isi puse prosopul pe umeri. Asa avea sa alerge,ca de obicei,cand alerga singur!Isi lua adidasii in picioare si se pregati sa iasa pe hol.

Sus In jos
Josh Akamura

feminin Fecioara Cocos

MesajSubiect: Re: Dormitorul lui Josh   Mier Iul 13, 2011 8:59 pm

Ete fas! Era daltonist! Sau jumatate daltonist! Semana cu o scuza lamentabila pe care putea sa i-o spuna profului de engleza cand se intorcea la scoala dupa chiul. Lui Chris...era mai greu sa ii spuna astfel de scuze...doar erau prieteni.
    -Imi trebuie ochelari! Esti multumit?se si stramba la el si isi puse mainile in san bosumflat.Sa ma schimb? Nu fusese la alergat in viata lui! Haha! Momentul potrivit sa isi ia bicicleta din camera.Da cum sa nu! Imediat amice!Fugi in camera lui si dadu toate la o parte si a scos bicicleta neagra, cumparata din primul lui salariu si iesi pe hol.Sunt gata!
Sus In jos

MesajSubiect: Re: Dormitorul lui Josh   Mier Iul 13, 2011 9:05 pm

Chris iesi si el pe hol si facu ochii mari cand il vazu pe Josh cu bicicleta dupa el.
    -Ce Dumnezeu vrei sa faci cu aia?! spuse razand si merse langa el.Prosopul alb contrasta perfect cu pielea sa usor maslinie.Si ii incadra destul de bine pieptul dezgolit.
    -Oh,frate! incepu sa rada cu pofta,cum nu o mai facuse de prea mult timp.Isi trecu mana peste ghidonul bicicletei si-l batu pe brat pe Josh.
    -Eu pe picioare si tu cu bicicletA! se intoarse cu spatele si cobori scarile.
    -Sa te vad cum cobori scarile cu aia dupa tine!

Sus In jos
Josh Akamura

feminin Fecioara Cocos

MesajSubiect: Re: Dormitorul lui Josh   Mier Iul 13, 2011 9:12 pm

-Pai nu sunt obisnuit sa bat talpa ca tine! Asa ca ma folosesc de Frosinica mea ca inca o mai duc suspensile si merge binisor! Mama ce voia sa ii molfaie una in girofare. Ce avea bicicleta lui? Era foarte frumoasa! Si destul de folositoare! Si de cate ori nu coborase el scarile cu bicicleta in spate.
    -Hai sa iti vand un pont! Sunt vrajitor!ii striga din spate. Se uita cu ochii palnie la bicicleta si o simti cum tremura in mainile lui si cum se micsoreaza vizibil pana a ramas doar o miniatura. Alerga cu ea in mana pana la bara de la scari si se puse cu fundul pe ea si se lasa sa alunece.
    -Asta da coborire amice!isi lasa mainile in spate avand grija sa nu piarda miniatura si parul ii flutura in toate partile si mai si radea zgomotos.
    -I'm the king of the world! Striga ca tanarul din Titanic!
Sus In jos

MesajSubiect: Re: Dormitorul lui Josh   Mier Iul 13, 2011 9:15 pm

Chris radea cu pofta.
    -Wizard,my ass! si cobora el linistit pana cand Josh trecu pe langa el,pe bara de la scari,ca un nebun,cu o ...ceva in mana.Ramase cu gura casca si cu ochii in piuneze.Se freca la ochi.El nu credea in porcariile astea cu vrajitorii si ursi panda zburatori,Casperi si Dracula!Nu credea,ce sa-i faci?
    -Ce cacat ai facut, frate? se duse repede la el si se impiedica de ultima treapta,si cazu drept pe Josh.

Sus In jos
Josh Akamura

feminin Fecioara Cocos

MesajSubiect: Re: Dormitorul lui Josh   Mier Iul 13, 2011 9:20 pm

Ateriza perfect in picioare ca o pisica. Si mai facu si o pirueta si ridica mainile in sus culegand laurii. Se sterse pe haine si cand se intoarse spre scari pentru ca statea cu spatele se pomeni cu Chris venind cu repeziciune spre el. Vru sa spuna o vraja ca sa il prinda cumva sa nu cada dar a reactionat prea tarziu si s-au pravalit amandoi pe podea.Dadu cu capul de podea si inchise ochii de durere.
    -Auuuuu! gemu si isi duse mana la cap.Esti greu! Esti greu!Esti greu! repeta de trei ori cu respiratia intretaiata. Deschise ochii si ii vazu chipul asa de aproape.Oh fuck! Am murit! Am ajuns in rai! Sfinte Sisoe! Delira.Ii puse mana pe obrazul stang si zambi tamp.
Sus In jos

MesajSubiect: Re: Dormitorul lui Josh   Mier Iul 13, 2011 9:23 pm

Oh,nici macar nu realiza cand ajunse deasupra lui Josh.Era greu,huh?Se sprijini cu genunchiul de podea,doar ca sa nu-l mai incomodeze si zambi ,iar apoi rase.Si in clipa urmatoare,mana lui Josh era pe obrazul lui si o multime de fiori ii trecura prin trup.
    Dadu usor din cap.
    -Nu ai murit,ametitule!Esti inca .... isi muta privirea din ochii sai,la buzele sale,iar apoi in ochii sai.
    -...aici! sopti si in cele din urma lasa tot aerul din pieptul sau sa iasa afara.Atunci realiza ca pret de cateva clipe , nu respirase.

Sus In jos
Josh Akamura

feminin Fecioara Cocos

MesajSubiect: Re: Dormitorul lui Josh   Mier Iul 13, 2011 9:32 pm

L-ar fi fixat cu privirea ore in sir si nu s-ar fi plictisit de ochii lui VERZI acum ii vedea cat se putea de VERZI! Delicios de verzi ar fi putut sa spuna. Si pentru cateva secunde nu mai simti nici durerea de cap nici nimic...doar o falsa euforie instalata in corpul lui.
    -Nu am murit? intreba zapacit.Si isi aminti totul...si simti din nou durerea.God damn it bro!isi lua mana de pe obrazul lui si o lasa sa cada pe podea. Era atat de calda de parca ar fi ars ceva sub ea...Asta a fost...fir-ar al dracu...oh doamne a fost tare dar esti greu sa moara veta!
Sus In jos
Sophie M. Delaney

feminin Sagetator Sarpe
Varsta : 27
Data nasterii : 23/11/1989

MesajSubiect: Re: Dormitorul lui Josh   Mier Iul 13, 2011 9:33 pm

Dupa ce incerca sa adoarma si se zvarcolea de colo pana colo realiza ca degeaba incerca sa faca asta. Creierul ei refuza sa adoarma. Asa ca Soph se ridica din pat (Penny dormea in cosuletul lui) si intra in dressing in cautarea unei tinute de iesit la plimbare. Ploaia incetase si era atat de racoare si de bine. Ochise deja o pereche de shorts negrii si o bluza in dungi orange si negre. Isi incalta pantofii cu toc, parul il prinse intr-o coada dezordonata in spate si iesi din camera.
    Ramasese in capul scarilor privindu-i pe cei doi care statea unul peste altul.
    - Luati-va o camera.chicoti.
Sus In jos

MesajSubiect: Re: Dormitorul lui Josh   Mier Iul 13, 2011 9:36 pm

Chris dadu usor din cap razand si se ridica repede dupa el.Il apuca de o aripa si-l ajuta sa se ridice in sus.
    -Despre ce naiba vorbeai,frate!Vrajitori si porcarii! isi recupera prosopul si-l arunca peste umarul gol.
    -Unde iti e Frosinica? intreba razand si se uita sus,sa vada daca bicicleta lui era pe acolo,dar nu vazu nimic,apoi privirea ii cazu pe miniatura aia si se uita iarasi la Josh.
    -Tu trebuie sa glumesti! dadu cu piciorul in usa de la intrare si iesi in razele palide ale soarelui.Deja nu mai avea ataata forta ca la pranz.

Sus In jos
Josh Akamura

feminin Fecioara Cocos

MesajSubiect: Re: Dormitorul lui Josh   Mier Iul 13, 2011 9:41 pm

Se ridica atat de repede incat i-au fost necesare cateva secunde bune ca sa se puna pe picioare. Isi duse mana libera la cap si masa usor locul in care se lovise. Avea sa iasa un cucui enorm pana diseara.
    -Acum arat ca un pui fiert in ceaunul bunicii Dumnezeu sa o ierte! Se uita la bicicleta lui micuta si ranji dintii la el. Si apoi o vazu pe Soph.
    -Nu!Nu glumesc! facu bicicleta sa apara la marimea naturala si scoase limba la Soph. E loc si pentru tine! Esti pregatita pentru un three some de luuunga durata!
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Dormitorul lui Josh   

Sus In jos

Dormitorul lui Josh
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 7Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sunshine in darkness :: Etajul 2-Home :: Bedroom-
Mergi direct la: