AcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Dormitorul lui Chris

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Josh Akamura

feminin Fecioara Cocos
Varsta : 24
Data nasterii : 06/09/1993
Data de inscriere : 11/07/2011
Localizare : in pod =))
Stare de spirit : f*cking perfect!

MesajSubiect: Re: Dormitorul lui Chris   Joi Iul 14, 2011 4:11 am

Erau multi care nu credeau in asta! Si multi carora nu le pasa de parerile celor din jur si continuau sa isi foloseasca puterile ca si cum nu ar fi nici o lege sa le interzica asta. Se apropie de patul lui si se aseza in dreapta lui.Il lua in brate si isi lasa barbia pe umarul lui.
    -Imi pare rau! Imi pare atat de rau! E mult...dar...e purul adevar! nu era nimic de care sa ii fie frica. Chiar nimic. Uite...spune ce vrei in momentul asta...in afara de un dinozaur si sa calatoresti inainte si inapoi!
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Christian Alexander Smith

MesajSubiect: Re: Dormitorul lui Chris   Joi Iul 14, 2011 3:07 pm

Suspina puternic si se uita la el printr-o perdea de lacrimi.Scanci si isi lasa capul pe pieptul lui,plangand.
    -Imi...imi ...e fri-frica de ce v-va spu-ne lumea! bolborosi si isi trase nasul.
    -Imi e ..frica pentru ca am pe cineva care nu-si bate joc de mine si imi e teama ... sa nu ...sa nu pierd!il stranse usor de brat si inchise ochii in incercarea de a se calma.
    Nu era un vis,pentru ca Josh era acolo,ii simtea trupul cald - datorita baii pe care o facuse - si muschii puternici - chiar daca parea putin cam slabanog.

Sus In jos
Josh Akamura

feminin Fecioara Cocos

MesajSubiect: Re: Dormitorul lui Chris   Joi Iul 14, 2011 5:14 pm

-Nu cred ca are de ce sa iti fie teama! Lumea oricum vorbeste dar traim intr-o tara libera si fiecare face ce vrea!isi preciza Josh punctul de vedere clar si raspicat. Se departa de el putin si se sterse la nas.
    -Nu merita nimeni sa plangi! Asculta-ma pe mine! Sunt niste nenorociti! ultima fraza o zise pe japoneza. Se uita fix la masuta din fata lui si facu sa apara pe ea o punga de jeleuri cu gust de lamaie.
    -A venit mosu! incepu sa rada si se intinse dupa punga de jeleuri.
Sus In jos

MesajSubiect: Re: Dormitorul lui Chris   Joi Iul 14, 2011 5:18 pm

Ramase cu capul lipit de pieptul sau si inchise ochii.
    Incerca sa-l asculte.Da,avea dreptate!
    Iar incepuse sa o dea pe japoneza!
    Toata lumea era cu japoneza!
    Voia si el sa invete japoneza!
    Ce?Sa fie el singurul care nu stie...JAPONEZA,huh?
    Isi trase nasul si isi ridica usor capul cand vazu punga de jeleuri,iar apoi cand Josh deschise gura si scoase margeaua , incepu sa rada cu pofta.Se sterse la ochi si se indeparta de el,tinandu-se iar in capul oaselor.
    -Tebuie sa ...ma inveti japoneza! se sterse si pe obraji.
    Ii arunca o privire lui Josh.Damn,era inca in halat!

Sus In jos
Josh Akamura

feminin Fecioara Cocos

MesajSubiect: Re: Dormitorul lui Chris   Joi Iul 14, 2011 5:26 pm

Uita cateodata ca NU TOATA LUMEA se descurca la japoneza. Si ca nu toata lumea era obligata sa ii asculte balivernele...dar pentru numele lui Dumnezeu de aceea si vorbea asa pentru ca nu voia sa ii asculte nimeni injuraturile.
    -Da o sa te invat numai ca sa poti si tu sa ii bumbacesti pe altii cu rautati! rase scurt. Deschise punga cu jeleuri si baga mana si scoase mai bine de un sfert din jeleuri. Puse punga intre picioare ca sa nu ii cada si apoi se puse pe infulecat.
    -Ia si tu! Drace nu mai sta sa te uiti la mine!vorbi cu jeleurile in gura. Termina ce avea de mancat si se uita la el.
    -Ce e Chris?
Sus In jos

MesajSubiect: Re: Dormitorul lui Chris   Joi Iul 14, 2011 5:36 pm

Se uita la el cum manca si ridica o spranceana.Se intinse si el dupa doua jeleuri si le mesteca greu.
    -Esti inca in halat!Si chestiile astea mi se lip... deschise gura si tusi o data.
    -..lipesc de gat!Am nevoie de .. tusi iar.
    -APA! se ridica ca un impiedicat ce era si dadu peste punga lui Josh.Intra in baie si vru sa impinga usa,dar dadu cu capul in ea,deschise robinetul de la apa si ramase cu el in mana.
    -Baga-mi-as.... dar bau apa si apoi statu si se uita cum curgea apa in continuare in chiuveta si el cu robinetul in mana.
    -Si cum o inchid acum? bombani.
    -Uhm...Josh?!

Sus In jos
Josh Akamura

feminin Fecioara Cocos

MesajSubiect: Re: Dormitorul lui Chris   Joi Iul 14, 2011 5:52 pm

Asa si daca era in halat? Doar nu sarea pe el acolo?
    -Cum sa ti le lipeasca de... tresari cand pe Chris il apuca tusea. Apoi se uita in dunga la toate jeleurile lui care se imprastiasera pe podea. Casca ochii si vazu numai dungulite.
    -Da? se aplecase sa stranga jeleurile in punga. La naiba!Se dusese bunatate de jeleuri. Cu toate astea mai manca cateva...nu patea nici pe dracu sau macar sa pateasca ceva. Se ridica de jos si se duse in baie.
    -Ook! Dumb ass! incepu sa rada.

Sus In jos

MesajSubiect: Re: Dormitorul lui Chris   Joi Iul 14, 2011 5:54 pm

Se chinuia sa puna robinetul la loc dar ii tot scapa din mana.Il durea si capul unde se lovise de usa.Se uita urat la Josh si lasa robinetul in chiuveta,cu apa curgand peste el.Se puse pe marginea cazii si-si freca fruntea.
    -Ai , sa-mi bag,ce doare! bombani si isi apasa pe frunte.
    -Pune-l tu la loc,mister,vraji!Sa te vad cum! ha,sa vezi ce se infoia acuma in pene daca nu-l putea pune nici Josh!

Sus In jos
Josh Akamura

feminin Fecioara Cocos

MesajSubiect: Re: Dormitorul lui Chris   Joi Iul 14, 2011 6:02 pm

Isi puse mainile in talie si se uita la robinet si robinetul la el, si el la robinet si robinetul la el din chiuveta.
    -Ce ai facut? Avea fruntea rosie. Poate si de la faptul ca se frecase atat cu podul palmei dar era si rosu si de la lovitura.
    -O sa il pun la loc! Ramane de vazut sa imi dau seama cum sa il lipesc la loc... stia o vraja pe acolo pe undeva...Pentru moment facu apa sa se opreasca si se apropie de chiuveta. Lua robinetul si se uita din nou la el.
    -Ma imtreb cum naiba ai putut tu sa il desfaci de acolo!
Sus In jos

MesajSubiect: Re: Dormitorul lui Chris   Joi Iul 14, 2011 6:06 pm

Inceta sa se mai frece si se uita in dunga la Josh.
    -Am ramas cu el in mana,desteptule! scoase limba la el si isi trase nasul.
    -Inecat cu jeleuri!Done!Lovit cu capul de usa!Done!Ramas cu robinetul in mana!Extra-Done!What`s next?
    Poate sa mai dea cu capul de o teava.Se duse in camera si se uita la ceas.Era aproape 10!Doamne,ce repede trecea timpul.Casca de vreo doua ori si inchise laptopul,care era pe noptiera.Il puse pe birou iar apoi se tranti in pat.
    -Imi e somn!

Sus In jos
Josh Akamura

feminin Fecioara Cocos

MesajSubiect: Re: Dormitorul lui Chris   Joi Iul 14, 2011 6:21 pm

De parca ar fi putut sa faca altceva! Ce? Se mai intamplau lucruri din astea! Si de cate ori se intamplasera! Noroc ca avea puterile de vrajitor de partea lui! Alea limitate ca inca nu avusese timp sa le mai si mareasca...cu studiile la universitate.
    -Haide stai acolo ca il repar eu!Il repar eu!Imediat cum avea sa isi dea seama cum sa faca asta! Daca isi suna mama...sa o roage sa ii zica o vraja...neah...
    -O sa sun un instalator! zise intr-un final.Pai daca ti-e somn culca-te! bombanea ce bombanea pe acolo...nici el nu stia.

Sus In jos

MesajSubiect: Re: Dormitorul lui Chris   Joi Iul 14, 2011 6:24 pm

I se inchideau ochii!Si-l mai durea si capul pe deasupra.Se intoarse cu spatele la usa de la baie si inchise ochii.Iar in scurt timp adormi.
    Insa somnul ii era zbuciumat.
    Visa numai tampenii.Despre copilaria lui,primii 10 ani cand fusese cu parintii sai,iar apoi cum il lasasera cu femeile acelea de la internat!Ce om ar fi putut face asa ceva?Cat de haina si fara suflet sa fie o persoana incat sa-si abandoneze propriul copil si sa nu mai vrea sa stie nimic de el?
    Un copil nevinovat,care nu gresise cu nimic nimanui!

Sus In jos
Josh Akamura

feminin Fecioara Cocos

MesajSubiect: Re: Dormitorul lui Chris   Joi Iul 14, 2011 7:00 pm

Nu mai suna nici un instalator. Il lipi miraculos...de fapt nu fusese nimic miraculos in a infasura capatul de jos al robinetului intr-un material si a-l indesa la loc in locul de unde fusese scos. Se sterse pe mana cu o carpa si apoi incerca sa vada daca merge. Se pusese dupa usa de teama sa nu se faca leoarca si dadu drumul la apa. Din fericire mergea! Se infunda de cateva ori dar era bine ca il pusese la loc.
    -Am reusit! zise intorcandu-se in camera. Auuuu! isi puse mana la gura. Merse discret pana la un fotoliu si se aseza peste el...statu acolo cateva clipe...
    -Hey! merse pana la patul lui si se aseza pe margine. Ii puse mana pe frunte.Linisteste-te!

Sus In jos

MesajSubiect: Re: Dormitorul lui Chris   Joi Iul 14, 2011 7:03 pm

Se invarti intr-o parte si apoi in cealalta.In cele din urma deschise ochii si se trezi cu Josh langa el.
    -Cat e ceasul? avea impresia ca dormise o groaza de timp,numai ca adormise doar cateva minute!Bajbai dupa ceasul de mana si se uita la el.
    -Ce naiba? bolborosi si se uita la Josh.
    -Ar trebui sa mergi sa dormi! se ridica in fund ca sa-l vada mai bine.
    Inca avea impresia ca doarme.Era somnoros rau la ora asta!

Sus In jos
Josh Akamura

feminin Fecioara Cocos

MesajSubiect: Re: Dormitorul lui Chris   Joi Iul 14, 2011 7:14 pm

Il trezea cu o palma peste ochi daca nu se linistea. Pentru ca avea impresia ca i se intampla ceva rau...Visele oricum nu erau unele din cele mai linistite...nu dupa felul in care deschisese ochii dupa aceea si dupa felul dezorientat in care il privea.
    -Nu stiu! ridica din umeri.Ti-am reparat chiuveta! Adica...e provizoriu...ca sa nu platesti un instalator fiindca e scump! Si daca e in weekendul viitor il aduc pe tata si o repara de tot!Da! Sa doarma!
    -Cu siguranta o sa pot dormi in conditiile in care tu nu poti!
Sus In jos

MesajSubiect: Re: Dormitorul lui Chris   Joi Iul 14, 2011 7:22 pm

Inspira adanc.Avea sa urmeze unul dintre discursurile lui lungi si plictisitoare.Sau scurte si la fel de plictisitoare!
    -Josh..! incepu el calm.
    -E a doua oara in care ne vedem,adica , prima oara cand ne-am cunoscut,eu luasem un pumn in gura,iar acum ....e acum!Nu sunt ani de zile sau saptamani,sau luni,care sa te lege de mine si care sa nu te lase sa dormi doar pentru ca ma simt eu rau!I mean , nici nu stim daca e ok ce facem!Nu stim daca e din cauza impulsurilor sau ....e ceva trecator! dadu usor din cap si rasufla .

Sus In jos
Josh Akamura

feminin Fecioara Cocos

MesajSubiect: Re: Dormitorul lui Chris   Joi Iul 14, 2011 7:31 pm

-Da Chris! De ce se astepta la un discurs lung? Sau la un inceput gen "sti...nu e vina ta...e vina mea...ca am facut asta si nu am facut-o pe cealalta!"... Isi puse mainile in san si il asculta.
    Da! Era a doua oara cand se vedeau!
    -Nu e faptul ca ne leaga cine stie ce Chris e faptul ca esti prietenul meu si asta ma pune intr-o pozitie din care ar trebui sa te ajut...ca asa fac prietenii...iar pentru ce am facut mai devreme...nu iti face griji! O sa dau uitarii! zambi dar nu era zambetul lui.
Sus In jos

MesajSubiect: Re: Dormitorul lui Chris   Joi Iul 14, 2011 7:36 pm

Isi lasa privirea in pamant si isi stranse genunchii la piept.
    -You should leave! continua sa se uite pe podea,nu voia sa se uite la el.Nu putea..nu stia cum ...nu stia ce sa faca.Era derutat.Era...
    Se ridica de pe pat si se apropie de fereastra.
    -Te rog....vorbim maine! intoarse usor capul ca sa i se adreseze.Voia doar sa-si limpezeasca gandurile si nimic mai mult.

Sus In jos
Josh Akamura

feminin Fecioara Cocos

MesajSubiect: Re: Dormitorul lui Chris   Joi Iul 14, 2011 7:49 pm

-Aham!Ca maine o sa te vad mai calm decat azi!replica Josh cu gandul la ce facusera mai devreme si cat de bine decursese totul si cum se incheie seara. Dupa cateva secunde, intreba:
    -Esti sigur ca te descurci? De fapt sunt sigur ca o sa te descurci! Si sa ma anunti cand iti trec aerele! isi trecu mana prin par si se apleca dupa punga de jeleuri. Casca plictisit si se indrepta spre usa.
Sus In jos

MesajSubiect: Re: Dormitorul lui Chris   Joi Iul 14, 2011 7:52 pm

Chipul i se schimonosi ,insa privi tot pe fereastra,astepta sa plece.Inspira adanc.Nu avea sa planga,nu din nou.De ce ii vorbea Josh asa?El doar ii spusese ce credea ca este,ce credea ca ...ca se intampla.Se sterse la nas cu dosul palmei si se lasa pe pervazul geamului.Inchise ochii si astepta ca Josh sa plece.
    Gemu usor si un suspin ii trecu prin piept.
    Nu avea sa planga!
    Punct!

Sus In jos
Josh Akamura

feminin Fecioara Cocos

MesajSubiect: Re: Dormitorul lui Chris   Joi Iul 14, 2011 8:01 pm

Nu avea sa se uite inapoi!
    Nu avea sa faca asta nici intr-un car de ani!
    Avea doar sa se indrepte cu pasi repezi spre usa din lemn. Avea sa apese clanta metalica si avea sa o deschida. Avea sa iasa pe hol si sa paseasca pe podeaua rece cu talpile goale. Avea sa se uite spre stanga si spre dreapta si avea sa o apuce usor spre camera lui...avea sa faca astea...
    Dar nu se apuca de niciunele ramanand in acelasi loc cu spatele la Chris.
Sus In jos

MesajSubiect: Re: Dormitorul lui Chris   Joi Iul 14, 2011 8:03 pm

Isi stranse incet genunchii la piept si-si afunda chipul in ei.Isi simtea obrajii uzi.
    Spusese ca nu o sa planga,dar plangea.
    Plangea din nou...
    -Nu vreau sa pleci! sopti si privi spre Josh.
    -Nu vreau! se smiorcai si se dadu jos de pe pervaz.Se duse la Josh si-l lua in brate.Si planse pe umarul lui pana ii uda halatul!Ca tot trebuia sa-l dea jos si sa se schimbe cu haine curate!

Sus In jos
Josh Akamura

feminin Fecioara Cocos

MesajSubiect: Re: Dormitorul lui Chris   Joi Iul 14, 2011 8:32 pm

Da!Plangea! De parca nu ar fi stiut ca asa se va intampla! Incercase sa nege asta si nu putu deloc! In plus...chiar trebuia sa fie singurul care purta pantaloni in casa? Vorba vine! I se facu cald dintr-o data simtindu-i bratele in jurul lui si apoi simtindu-i parfumul in nari. Il prinse si el in brate si il facu "neghiob". Apoi chicoti.
    -Ar trebui sa iti dau una la cur! Dar nu o fac! Promit solemn si cu mana pe icoana ca nu o fac!
Sus In jos

MesajSubiect: Re: Dormitorul lui Chris   Joi Iul 14, 2011 8:35 pm

Bolborosi ceva si se dadu putin inapoi.
    -Imi pare rau!Iarta-ma , te rog!Iarta-ma! ii prinse chipul in palme si-l saruta.
    Era prost in marea majoritate a timpului pentru ca vorbea ce nu trebuie!Scotea numai minuni pe gurita aia aiurita si apoi le regreta si nu stia cum sa faca ca sa impace pe cineva!Nu ca ar fi avut el prea mult persoane carora sa le faca asta!
    Se lasa pe pat,tinandu-l pe Josh de mana.
    -Sunt un prost! obrajii i se imbujorara.

Sus In jos
Josh Akamura

feminin Fecioara Cocos

MesajSubiect: Re: Dormitorul lui Chris   Joi Iul 14, 2011 8:46 pm

Iarta-ma?
    Dar pentru ce avea sa il ierte pentru numele lui Dumnezeu?
    Pentru ca pur si simplu avusese nevoie de odihna? Si bineinteles de cateva secunde cand sa isi umezeasca degeaba ochii.
    Ii saruta buzele si il privi dojenitor
    -Mi-ai varsat jeleurile si e posibil sa colectez niste microbi care in scurta vreme imi vor manca creierul pentru ca tu ai fost prea "destept" sa dai peste ele!

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Dormitorul lui Chris   

Sus In jos

Dormitorul lui Chris
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sunshine in darkness :: Etajul 2-Home :: Bedroom-
Mergi direct la: